Suwalczanki Mistrzyniami Polski i Serbii w badmintonie

badmintonistki SKB Litpol-Malow Suwałki z tytułami Mistrzowskimi

Niezwykle udany weekend mają za sobą badmintonistki SKB Litpol-Malow Suwałki. Aleksandra Wilczewska zdobyła tytuł Mistrzyni Serbii, a Aleksandra Wasilewska podwójną Mistrzynią Polski.

W miniony weekend Baranowo gościło badmintonistów U13, gdzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. W imprezie rywalizowało 144 badmintonistów z całego kraju. Ogromny sukces odniosła Aleksandra Wasilewska, podopieczna trenera Jerzego Dołhana, która została dwukrotnie Mistrzynią Polski. Pierwszy mistrzowski tytuł wywalczyła w grze pojedynczej. Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21-14, 21-15) Zuzannę Turską – zawodniczkę MKS Orlicz Suchedniów. Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra wywalczyła w grze mieszanej wspólnie z Jakubem Dulembą, zawodnikiem MKS Orlicz Suchedniów. W finale pokonali 2:0 (21-9, 21-11) parę Mateusz MICHALIK / Agnieszka KOPKA (ULKS Lotka gm. Olsztyn/UKS Korona Pabianice).

Z wielkim sukcesem powraca do kraju Aleksandra Wilczewska. Zawodniczka SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyła pierwsze miejsce — Mistrzostwo Serbii – na odbywających się w Novym Sadzie Międzynarodowych Mistrzostwach tego kraju (U15). Suwalczanka wspólnie z Kają Ziółkowską, były najlepsze w grze podwójnej dziewcząt. Aleksandra i Kaja w finałowym pojedynku, po trzysetowej rywalizacji pokonały 2:1 (17-21, 21-9, 21-14) Rumuńską parę Sorina Juganaru / Ioana Popescu.