Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący Audi. Jazda w takim stanie miała swój finał w przydrożnym rowie. 40-latek stracił prawo jazdy.. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Dyżurny suwalskiej policji został poinformowany o kolizji na drodze między Jeleniewem a Prudziszkami. Na miejscu okazało się, że Audi wjechało do rowu. Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział 40-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Suwałk trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking.
Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Suwałki




