Sierpień
15
sobota
godzina:
9:00

Rodzinny Bieg Śniadaniowy dla Hani

data zakończenia:
Plac Marii Konopnickiej/Zalew Arkadia

 

15 sierpnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu biegowym pn. „Rodzinny Bieg Śniadaniowy”.

 

Wydarzenie ma być pretekstem do integracji środowiska biegowego oraz aktywnego spędzenia czasu na Wyspie na zalewie Arkadia. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do sportowców, ale i amatorów biegania, rodziców z dziećmi i mieszkańców okolicy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania sportowego.

 

Start biegu nastąpi o godz. 9:00 z Placu im. M. Konopnickiej i wszyscy biegacze w tempie konwersacyjnym pokonają około 4,5 km na wyspę na zalewie Arkadia. Tam na każdego uczestnika będzie czekała jajecznica oraz muzyczna niespodzianka. Po biegu organizatorzy zapraszają do piknikowania, sąsiedzkich rozmów i odpoczynku.

 

Tego dnia nie będzie liczyć się czas i lokata na mecie, ale integracja oraz pomoc drugiej osobie. Cała uwaga wszystkich uczestników wydarzenia będzie skupiona na małej Hani Poczobut. Kilkumiesięczna ełczanka zmaga się z niezwykle ciężką chorobą  jaką jest SMA, a rodzicie, znajomi i ludzie dobrej woli od dłuższego czasu organizują różnego rodzaju akcje, których celem jest zbiórka 10 mln na jej leczenie.

 

Organizatorzy wydarzenia - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz RESO Europa Service sp. z o.o. – postanowili dołączyć do akcji charytatywnej. Dlatego też, warunkiem udziału w biegu będzie przekazanie w dniu wydarzenia dobrowolnej cegiełki na rzecz Hani Poczobut i otrzymanie opaski, która tego dnia będzie „biletem wstępu” na wyspę na zalewie Arkadia. Ze względu na obowiązujące obostrzenia w wydarzeniu został określony limit 250 osób. Zapisy na Rodzinny Bieg Śniadaniowy odbywają się za pomocą elektronicznego systemu zapisów.

Kalendarium