Joanna Mendak i Edward Dec otrzymają stypendia olimpijskie

Pieniądze za osiągnięcia w sporcie

W przyszłym tygodniu, podczas uroczystości nadania Rondu imienia Olimpijczyków Polskich, pływaczka Joanna Mendak i jej trener Edward Dec otrzymają stypendia olimpijskie II stopnia.

 

Przeniesienie ze względu na pandemię COVID-19 Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio na 2021 rok znacznie utrudniło sportowcom przygotowania do tych najważniejszych zawodów. Z tego powodu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzja o przedłużeniu stypendium olimpijskiego zawodniczce Marii Magdalenie Andrejczyk oraz jej trenerowi do końca grudnia 2020 roku. Z kolei radni z klubu "Łączą Nas Suwałki" postanowili wystąpić do Prezydenta Miasta Suwałk z wnioskiem o zainicjowanie procedury przyznania stypendium olimpijskiego również wybitnej paraolimpijce Joannie Mendak i jej trenerowi, Edwardowi Decowi.

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zaznaczył, że wsparcie sportu olimpijskiego oraz paraolimpijskiego zawsze było ważne dla miasta, a także poinformował, że takie wsparcie faktycznie trafi to trenera i jego zawodniczki. - Z pozyskanej opinii prawnej wynika, że pomimo przyznania w 2017 roku Pani Joannie Mendak stypendium olimpijskiego II stopnia na okres 12 miesięcy, można teraz przyznać także stypendium olimpijskie na przygotowanie do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku. Z przyjemnością informuje, że stypendia olimpijskie II stopnia zostaną przyznane i wręczone pani Joannie Mendak i panu Edwardowi Decowi 14 września 2020 r. podczas uroczystości nadania Rondu imienia Olimpijczyków Polskich. Stypendia olimpijskie zostaną przyznane na okres do sierpnia 2021 roku (tj. do rozpoczęcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio) - zakończył włodarz. 
 

Dodaj komentarz