Będzie Miejski Sylwester i szereg wydarzeń kulturalno-sportowo-rekreacyjnych

Prezentacja oferty kulturalno-sportowo-rekreacyjnej Miasta Suwałki

 

Prezentacja oferty kulturalno-sportowo-rekreacyjnej Miasta Suwałki na okres bożonarodzeniowy, noworoczny i zimowy, odbyła się w środę (15.11) w suwalskim Ratuszu.

 

Dziś w Urzędzie Miasta w Suwałkach zorganizowana została konferencja prasowa podczas której władze miasta zaprezentowany kalendarz imprez na nadchodzące miesiące. W spotkaniu z mediami udział wzięli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Roman Rynkowski, zastępca prezydenta, Kamil Sznel naczelnik Wydział Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Agnieszka Małka naczelnik Wydziału Kultury i Sportu.  

- Chcemy zaprosić mieszkańców oraz gości, którzy odwiedzą Suwałki w sezonie jesienno-zimowym, do udziału w wydarzeniach przygotowanych przez miasto i podległe jednostki organizacyjne. W okresie letnim mamy bogatą ofertę imprez, natomiast przychodzi ten okres jesienny, zimowy, gdy zmierzch zapada bardzo wcześnie i wszyscy jesteśmy w takim dołku i wobec tego trzeba zaproponować naszym mieszkańcom wyjście z domu i udział w szeregu wydarzeń, które mamy nadzieję, spotkają się z dobrym odbiorem. Okres końca roku i styczeń to taki czas, gdy spotykamy się z najbliższymi, odwiedzają nas rodziny. Przyjeżdżają goście do naszego miasta i zależy nam na wizerunku Suwałk, żeby był on jak najlepszy. Chcemy, aby osoby, które nas odwiedzą wyjechały stąd z jak najlepszym wrażeniem jeżeli chodzi o miasto, jego wygląd, ale też naszą ofertę - mówił na wstępie prezydent.  

Jedną z najbliższych imprez jest koncert amerykańskiego wykonawcy, który 26. listopada wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury. To JAMIAH ROGERS z Chicago, który zagra w mieście w ramach czesko-polskiej trasy koncertowej. W grudniu tradycyjnie otwarte zostanie lodowisko miejskie oraz rozświetlona miejska choinka. Po raz drugi miejska wigilia oraz kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej odbędzie się pod dachem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór sylwestrowy do sali imienia Andrzeja Wajdy, gdzie wystąpi zespół Tenors Bel’Canto i Orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa. Rok zakończy powracająca impreza sylwestrowa na placu Marii Konopnickiej w nieco okrojonym wydaniu. Nie będzie gwiazdy wieczoru ani fajerwerków, ale suwalczanie nowy rok będą mogli powitać w rytmach muzyki serwowanej przez DJ Słomę. Szczegóły na poniższych plakatach. O każdej imprezie będziemy również informować bliżej nadchodzącego wydarzenia. 
 

4 Komentarzy

Pewnie dlatego podniósł podatki. Idą wybory to trzeba przypodobać się wyborcom. Od kilku miesięcy widać wzmożoną aktywność Cześka i pomocników. Koryto najważniejsze. Pewnie nieroby i utrzymankowie suwalskiego MOPR-u jeszcze Cześkowi kadencje przedłużą.

gdzieniegdzie latarnie wyłączone bo trzeba oszczędzać miasto takie zadłużone i zaciągamy nowe długi a tu bam szlachta bawi się na całego a to zwykli podatnicy muszą oszczędzać i czego tu nie rozumieć a po nowym roku podatki, energia elektryczna i inne opłaty do góry - grunt to dobrze wydać cudze i w dodatku pożyczone pieniądze

Dodaj komentarz