Spotkanie z Krzysztofem Michalskim w Muzeum

O swojej pasji i zamiłowaniu do kultury ludowej suwalskiego pogranicza opowie Krzysztof Michalski

Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego wydarzeniom i ludziom, którzy wpisali się w dzieje naszego miasta i regionu. Tym razem o swojej pasji i zamiłowaniu do kultury ludowej suwalskiego pogranicza opowie Krzysztof Michalski.

 

W środę (06.07) o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Działo się w Suwałkach... środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce". Gościem będzie Krzysztof Michalski - prawnik w stanie spoczynku, miłośnik Suwalszczyzny (członek Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny), z zamiłowania podróżnik i kulturoznawca. Właściciel Galerii "DREWUTNIA" w Hultajewie.

- Moda na Suwalszczyznę rozpoczęła się w Polsce na serio od Wielkiej Ekspedycji Jaćwieskiej. Kultura ludowa suwalskiego pogranicza była przedmiotem wieloletnich badań kulturoznawców i etnografów. Najwybitniejszym z nich był i jest prof. dr hab. Marian Pokropek, który przygodę z naszym regionem rozpoczął od uczestnictwa w ostatnim okresie Ekspedycji. W badaniach uczestniczyli i wspomagali go także badacze i specjaliści z naszego regionu. Potrzeba prowadzenia dalszych badań i utrwalania pamięci o ludziach z nią związanych nadal istnieje. Od kilkudziesięciu lat jestem kolekcjonerem sztuki naszego pogranicza. O tym jak powstawała moja galeria, o zgromadzonych w niej zabytkach, twórcach i badaczach oraz innych galeriach i izbach tradycji w naszym regionie opowiem w czasie spotkania - zapraszam serdecznie Krzysztof Michalski.
 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz