Gala nagród z dziedziny kultury i koncert Anny Szafranowskiej

koncert “Ziemio Ty śliczna” w wykonaniu stypendystki Anny Szafranowskiej

 

23 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się Gala Rozdania Stypendiów i Nagród Miasta Suwałki w dziedzinie kultury. Podczas wydarzenia będzie też okazja wysłuchania koncertu “Ziemio Ty śliczna” w wykonaniu stypendystki Anny Szafranowskiej z towarzyszeniem zespołu Ancyjas oraz instrumentalnego zespołu jazzowego.

 

Nagrania płyty „ Ziemio Ty śliczna” zrealizowano w ramach Stypendium Miasta Suwałki. Prezentowane utwory powstały ze względu na odkrywany na nowo zachwyt Suwalszczyzną, ziemią śliczną oraz z szacunku dla śpiewaczek od pokoleń kultywujących niezwykły folklor i tradycje regionu.

 

  • 23.02.2023, godz. 18.00
  • Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie SOK

 

Wybrane pieśni miłosne, weselne i liryczne pochodzą od najstarszych śpiewaczek z Suwalszczyzny. Utwory zostały zaśpiewane tradycyjną emisją białego głosu przez śpiewaczkę Annę Szafranowską, we współczesnych aranżacjach pianisty i kompozytora – Szymona Markiewicza z udziałem uznanych muzyków związanych z Suwalszczyzną: Łukasza Makowskiego – kontrabas, Bartosza Nazaruka- perkusja, Kamila Skorupskiego- saksofon, Piotra Fiedorowicza – skrzypce oraz wokalistek Zespołu Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz