Ile kosztuje ubezpieczenie domu w 2022 roku?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w 2022 roku?

 

Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania, należy dokładnie sprawdzić jego zakres. Na rynku nie brakuje ofert, które ograniczają się wyłącznie do podstawowych elementów konstrukcji naszego domu, jak również tych, które swoim zakresem obejmują przedmioty znajdują się na posesji czy wręcz zwierzęta domowe.

 

Szukając dobrego ubezpieczenia domu bardzo często popełniamy podstawowy błąd – o wyborze decyduje przede wszystkim cena. Tymczasem polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem dobrowolnym, dlatego też nawet w ramach jednego towarzystwa ubezpieczeniowego możemy spotkać bardzo wiele zróżnicowanych ofert. To właśnie dlatego powinniśmy patrzeć na jej zakres, ponieważ to, w jakich sytuacjach będzie ona chroniła naszą nieruchomość, jest ogromnie istotne.

 

Jaki dom możemy ubezpieczyć?

Polisy mieszkaniowe dostępne na naszym rynku umożliwiają ubezpieczenie domu, który np. jest w budowie, został wykonany z drewna, stanowi gospodarstwo rolne czy też jest mieszkaniem w budynku wielorodzinnym. Już na etapie zakupu takiego ubezpieczenia musimy określić, jaki jest rodzaj nieruchomości, jaka jest jej wartość, lokalizacja a także metraż. Pozwala to na dokładne oszacowanie wysokości składki ubezpieczeniowej.

 

Jaki jest zakres ubezpieczenia domu?

Ubezpieczenie domu najczęściej dotyczy domu jednorodzinnego, mieszkania lub domu w budowie. Kupując taką polisę, często możemy poszerzyć jej zakres o instalacje i zabudowania, jakie znajdują się na posesji. Mamy tu na myśli budynki gospodarcze, garaż, basen, podjazd czy altany ogrodowe.

 

Niewiele osób zdaje sobie również sprawę, że taka polisa swoim zasięgiem obejmuje również nagrobki i domki letniskowe. A są to obiekty znacznie oddalone od naszej posesji. Dlatego, mając do wyboru tak szeroki wachlarz dostępnych na rynku ofert, powinniśmy dobrać ubezpieczenie domu do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Polisy mieszkaniowe występują w wielu wariantach, od tych najbardziej podstawowych, po niezwykle rozbudowane oferty obejmujące dodatkowe ryzyka. Zakup takiego ubezpieczenia da nam większe poczucie bezpieczeństwa, zabezpieczając finansowo nasze mienie.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wpływ na ostateczną cenę ma szereg czynników, takich jak wartość i typ nieruchomości, jak również sam zakres polisy. Możemy jednak przyjąć pewne uśrednione wartości, które pozwolą oszacować, o jakich wartościach mowa. W przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2, koszt podstawowej polisy będzie wynosił około 350 złotych za ochronę trwającą 12 miesięcy. Możemy oczywiście rozszerzyć zakres takiego ubezpieczenia, wówczas jego cena znacząco wzrośnie.

 

A gdzie kupić ubezpieczenie domu? Świetnym narzędziem umożlwiającym zakup takiej polisy, jest Beesafe. Wystarczy wejść na stronę https://beesafe.pl/dom-i-mieszkanie/, by przekonać się, jakie to proste.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz