Wymieniono piece w niemal 400 budynkach

Program ograniczania niskiej emisji w Suwałkach

Mija pięć lat odkąd w Suwałkach zaczął działać „Program ograniczania niskiej emisji”. W tym czasie dopłacono do wymiany pieców w 393 budynkach.

 

Od pięciu lat w Suwałkach działa „Program ograniczania niskiej emisji” za pomocą, którego do mieszkańców Suwałk kierowane są dotacje na wymianą starych zużytych „kopciuchów” i przejście na formy ogrzewania bardziej ekologiczne. W tym czasie dopłacono do wymiany pieców w 393 budynkach, a łączna kwota dotacji z budżetu miasta wyniosła 1 370 868 zł. Tylko w ostatnim roku nowe kotły zamontowano w 52 budynkach. Dotacja z budżetu miasta sięgnęła 195 963,27 zł.

 

Każdego roku największą popularnością cieszyły się piece gazowe. Tych dzięki miejskim dotacjom zamontowano przez 5 lat aż 240. 92 budynki podłączono do sieci PEC. W 61 budynkach wymieniono piece na nowsze, bardziej ekologiczne.

 

Jednocześnie suwalski Ratusz informuje, że do 30 czerwca 2022r. mieszkańcy mają obowiązek wypełnienia ankiet dotyczących źródeł emisji. W ubiegłym roku do właścicieli nieruchomości wysłaliśmy blisko 4300  pism informacyjnych wraz z ankietą i deklaracją Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

Na chwilę obecną informację o sposobie ogrzewania budynku złożyło 2338 mieszkańców, z czego 1880 w formie papierowej, a pozostali przez stronę internetową, bezpośrednio do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jednocześnie złożono ok. 1800 ankiet. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod numerem 87 5628210.

8 Komentarzy

Zajmie się kopcącym kominem przy ul. Bakałarzewskiej blisko ronda z ul. Grunwaldzkiej? Po prostu gdzie na takiego śmierdziela donieść?

 Doskonale wiecie jakie są przyczyny podwyżek gazu i energii, a jeśli nie wiecie to się douczcie. Podziękujcie Tuskowi za sytem ETS, Nord Stream 2, a będzie jeszcze ciekawiej jak wejdzie w życie Fit For 55 autorstwa kolegi Tuska niejakiego Timermansa. Dupczą was koledzy Tuska od kilkunastu lat, a wy nadstawiacie tyłki polityczni ignoranci. Niestety nie ma możliwości skutecznej obrony dopóki w tym kraju jest tylu jełopów, którzy temu przyklaskują

Mam pytanie do OLO? Co wy towarzyszu macie z tym "dupczeniem", "nastawianiem tyłków", coś Wam się marzy? Wyzywanie innych od "jełopów" to też przejaw Waszej wschodniej kultury, chociaż to, co napisaliście - delikatnie rzecz ujmując - mija się z prawdą. Rozumiem, że partyjno-bolszewicka telewizja TVPiS i obsrajtkowo-orlenowa prasa poczyniły nieodwracalne zmiany - no cóż mówi się trudno - daswidanija! 

Ciekawski Lewak

21/01/2022

Dodane przez Ciekawski Lewak w odpowiedzi na

Cytuję za PAP (Polska Agencja Prasowa): 22 kwietnia 2016 r. Premier Beata Szydło, złożyła w piątek, w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku podpis w imieniu Polski, pod globalnym porozumieniem klimatycznym wynegocjowanym w Paryżu 12 grudnia 2015 roku (tzw. Porozumienia paryskie). "To jest dobre rozwiązanie dla Polski, znajdują się w nim wszystkie postulaty, na których nam zależało (...)"- powiedziała premier. W dniu 7 października 2016 r. rząd Beaty Szydło złożył w Nowym Jorku ostateczne dokumenty w sprawie ratyfikacji "porozumień paryskich". W dniu 12 grudnia 2016 roku powyższą ratyfikację podpisał prezydent Andrzej Duda. 

Dlaczego pec tak podnosi ceny, W zeszlym roku 50 proc, rok wczesniej 50 proc ile można

Dodaj komentarz