Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Utrata-Łąkowa-Pogodna?

Radny chce sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu

Z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Utrata - Łąkowa - Pogodna zwrócił się do prezydenta Bogdan Bezdziecki z Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Radny wystąpił z interpelacją na prośbę mieszkańców Osiedla Polna i Klasztorna. Jak twierdzą, w wyniku realizowanych inwestycji drogowych, również w obrębie tego skrzyżowania w pasie zieleni na ulicy Utrata ustawiono bariery rozdzielające, co w znaczący sposób ograniczyło widoczność wyjeżdżającym w lewo z ulicy Łąkowej. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym poruszanie się po tym skrzyżowaniu ma być wzniesienie na ulicy Utrata, ograniczające widoczność włączającym się do ruchu zarówno z ulicy Łąkowej jak również Pogodnej. 

 

- Omawiane skrzyżowanie cechuje duże natężenie ruch, a wymienione utrudnienia czynią je niebezpiecznym i sprawiającym dużo problemów zwłaszcza mniej doświadczonym kierowcom. W związku z powyższym ponawiam wniosek o instalację w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, a doraźnie demontaż części barierek umiejscowionych w pasie zieleni na ulicy Utrata, przywracając tym samym możliwość bezpiecznego wyjazdu z ulicy Łąkowej, zwłaszcza podczas ograniczonej warunkami atmosferycznymi widoczności - proponuje radny Bezdziecki.

Dodaj komentarz