Popłynęli po Puchar Prezydenta Suwałk

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki

W dniach 26-27 listopada w suwalskim Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki.

 

W zawodach uczestniczyło 11 klubów z województwa podlaskiego. Łącznie wystartowało  około 250 zawodników w gronie których najmłodsi byli 8-latkowie. Zawodnicy z suwalskiego klubu MUKS Olimpijczyk zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, uzyskując w klasyfikacji medalowej II miejsce i zdobywając aż 63 medale we wszystkich kategoriach wiekowych: 16 złotych, 26 srebrnych i 21 brązowych, ustępując tyko klubowi MKS Juwenia Białystok, który zdobyły 37 medali, ale najwięcej w złotym kolorze - 24.

 

Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, co dobrze wróży na przyszłość. Na zakończenie zawodów medale wraz z narodami rzeczowymi dla zwycięzców wręczyli prezydent Miasta Suwałki, Czesław Renkiewicz i paraolimpijka Joanna Mendak. Pełna lista zajmowanych pozycji przez zawodników znajduje się pod linkiem: http://live.livetiming.pl/domoradzka/2021/11_27_suwalki/index.html

 

Dodaj komentarz