Pod wpływem autem, skuterem i motorowerem

Zatrzymani pod wypływem alkoholu

Kolejnym trzech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali w środę (29.07) suwalscy policjanci. 

 

Wczoraj trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich to kierowca skutera, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Rutce Tartak po godzinie 13.00. Jak się okazało 47-latek kierował pojazdem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kierowca miał też cofnięte uprawnienia do kierowania. 

 

Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 33-latek. Suwalscy policjanci po godzinie 17.00 w Wiżajnach zatrzymali kierującego motorowerem. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1 promil alkoholu w organizmie. 

 

Natomiast kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu w Suwałkach. Minionej nocy po 22.00 na ulicy Kościuszki policjanci zauważyli forda, który jechał bez włączonych świateł i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierujący fordem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że pojazd, którym kierował mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu. Teraz cała trójka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
 

Dodaj komentarz