Kolejne nagrody dla Muzeum Okręgowego w Suwałkach

najważniejsze wydarzenia muzealne w regionie podlaskim w 2020 roku

Dwie nagrody zdobyło Muzeum Okręgowe w Suwałkach w konkursie na najważniejsze wydarzenia muzealne w regionie podlaskim w 2020 roku.


Po Nagrodzie Imienia Generała Dywizji Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego i pierwszej nagrodzie w kategorii Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej tym razem pracownicy i współpracownicy Muzeum Okręgowego w Suwałkach zdobyli kolejne dwie nagrody tym razem na polu typowo muzealnym.

 

Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich ogłosił wyniki konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne w regionie podlaskim w 2020 roku  „Podlaski Laur Muzealny 2020”. Muzeum Okręgowe w Suwałkach zostało laureatem pierwszych nagród w dwóch z trzech kategorii:

  • pierwsze miejsce za „Wydarzenie wystawiennicze” przypadło Jerzemu Siemaszko, Renacie Maskowicz-Sikorowskiej i Kazimierzowi Sobeckiemu za wystawę czasową „Jaćwieskie eldorado”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 105 punktów.
  • pierwszą nagrodę za „Wydarzenie pozawystawiennicze” otrzymali Magdalena Wołowska-Rusińska, Krzysztof Skłodowski oraz Renata Jacewicz za projekcję filmową „Trzy stulecia Suwałk”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 113 punktów. 

Dodaj komentarz