Ład w każdym kącie: szafy narożne do funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni

Ład w każdym kącie: szafy narożne do funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni

 

Niedobór miejsca do przechowywania daje się we znaki zwłaszcza posiadaczom niewielkich mieszkań. Szafy i komody pękają w szwach, a tyle rzeczy nadal czeka na schowanie... Znasz to? A może wolisz uniknąć podobnego problemu podczas zmiany aranżacji? Postaw na szafy narożne i obserwuj, jak w każdym kącie nareszcie zaczyna królować ład!

 

Szafa narożna – pusty narożnik optymalnie zagospodarowany

W Twojej sypialni znajduje się pusty narożnik i nie masz pomysłu, jak go funkcjonalnie zagospodarować? Ustaw w nim szafę narożną! Dzięki unikatowej formie takie meble idealnie wypełniają wolne rogi. Nie dość, że zajmują mniej miejsca od szaf liniowych, to jeszcze mieszczą więcej rzeczy. Projektowane są w taki sposób, by przy kompaktowych gabarytach oferować maksimum przestrzeni do przechowywania ubrań, butów i dodatków. Dają się łatwo wkomponować w ciasne, nieustawne wnętrza, z dużą liczbą okien i niestandardowo zlokalizowanymi drzwiami. Środek szafy narożnej często jest już wstępnie wyposażony w akcesoria: drążki, półki, haczyki czy szuflady. To podpowiedź, jak praktycznie poukładać rzeczy, by zmieścić ich jak najwięcej i móc szybko znaleźć każdy przedmiot. 

 

Mała szafa narożna – remedium na mikrometraż

Gdy metraż pokoju jest odwrotnie proporcjonalny do potrzeb w zakresie przechowywania, z pomocą przychodzi mała szafa narożna, np. z Agaty. Pojemne modele o kompaktowych wymiarach pod względem praktyczności nie mają sobie równych. Na ogół stosunkowo niewielkie, ale bardzo pojemne młodzieżowe szafy narożne często znajdują dla siebie miejsce w pokojach zajmowanych przez dzieci. Jeśli urządzasz ciasne, nieustawne wnętrze z dużą ilością wyposażenia, przyda Ci się przesuwna szafa narożna. System drzwi przesuwnych idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których blisko szafy znajduje się inny mebel, np. łóżko, biurko czy szafka nocna. Szafa narożna to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie do wnętrza, w którym liczy się każdy centymetr.

 

Szafy narożne – funkcjonalne zagospodarowanie także większych przestrzeni

Szafa narożna to świetny mebel nie tylko do małych wnętrz, ale również do przestronnych pomieszczeń. Jeśli urządzasz pomieszczenie o większym metrażu, możesz zdecydować się na szafę wchodzącą w skład rozbudowanej kolekcji, którą po czasie będzie można uzupełnić o dodatkowe, spójne stylowo elementy, np. regał, szafę liniową, szafki nocne czy biurko. Zamiast wydawać majątek na garderobę na wymiar, relatywnie niskim kosztem stworzysz pokaźną garderobę.

 

-

Szafa narożna zestawiona z systemem szaf i nadstawek z tej samej kolekcji

 

Ład w każdym kącie i w każdym pomieszczeniu

Szafy narożne są niezastąpione w utrzymywaniu ładu w każdym pomieszczeniu – od sypialni i pokoju młodzieżowego, przez strychy i piwnice, po przedpokoje i korytarze. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na standardowe szafy liniowe.

 

Dostępne w sklepach meblowych szafy narożne różnią się nie tylko gabarytami, liczbą i rodzajem drzwi czy wyposażeniem, ale również stylem i wykończeniem. W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się minimalistyczne szafy narożne z białymi lub lustrzanymi frontami, które pozwalają optycznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń.

 

Szafy narożne odgrywają coraz istotniejszą rolę w nowoczesnych wnętrzach – szczególnie niewielkich i nieustawnych. Mają imponującą pojemność, stosunkowo kompaktowe rozmiary i atrakcyjną formę, a dodatkowo funkcjonalnie wypełniają puste narożniki, w których trudno byłoby postawić inne meble. Szafę narożną możesz z powodzeniem zaprosić do każdego, nawet większego pomieszczenia, i połączyć ją z innymi meblami do przechowywania. Gdy miejsca jest mało, a rzeczy do schowania dużo, szafa narożna z pewnością Cię nie zawiedzie.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz