Wrzesień
23
środa
godzina:
15:00

„Z oszczepem nad Czarną Hańczą”

data zakończenia:
Suwałki, Stadion Lekkoatletyczny

 

W środę 23. września Suwałki ponownie będą gospodarzem dużej imprezy lekkoatletycznej. W mieście pojawi się czołówka polskich oszczepników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w Mityngu pn. „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”.

 

W zawodach wystartuje ponad 100 uczestników z m.in. województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wśród zgłoszonych do udziału w Mityngu nie zabraknie sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów polski. Mowa o Marcinie Krukowskim oraz Marii Andrejczyk, czyli obecnej czołówce polskiego oszczepu. Marcin jest sześciokrotnym Mistrzem Polski w rzucie oszczepem oraz rekordzistą w tej konkurencji z wynikiem  88,09m. W 2011 roku został srebrnym medalistą mistrzostw Europy w Tallinnie. Natomiast Majka powraca do rywalizacji po kilku latach zmagań z kontuzjami. W ostatnim czasie po raz trzeci została Mistrzynią Polski z najlepszym wynikiem sezonu 62,66 m. Ponadto w konkurencji wieczoru zobaczymy innych czołowych polskich oszczepników takich jak Hubert Chmielak i Cyprian Mrzygłód.

 

Tego dnia nie zabraknie również rywalizacji młodzieży, która dopiero puka do drzwi światowej czołówki. W ramach Mityngu zostanie rozegranych pięć konkurencji w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi (kategoria U14) będą rywalizować na dystansie 100 metrów, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki (kategoria U16) wystartują na dystansach 110 oraz 80 metrów przez płotki. Ponadto oprócz oszczepu rozgrywanego w trzech kategoriach wiekowych (U16, U18, MM) zostanie przeprowadzona dodatkowa konkurencja techniczna – wskok wzwyż (kategoria U16 i U18).
 

Kalendarium