Lipiec
5
niedziela
godzina:
10:00

Charytatywny kiermasz dla Hani Poczobut

Bezpłatne
data zakończenia:
Suwałki, Zalew Arkadia

W niedzielę 5. lipca nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbędzie się kolejny kiermaszu dla Hani Poczobut, ośmiomiesięcznej dziewczynki chorej na Rdzeniowy zanik mięśni - SMA 1.

 

Kiermasz, który odbył się w minioną niedzielę (28.06) zakończył się sporym sukcesem - udało się zebrać ok. 25 tys zł. Kolejna zbiórka dla Hani już w najbliższą niedzielę w godzinach 10.00-14.00. Podczas kiermaszu studenci ratownictwa medycznego PWSZ będą mierzyć ciśnienie, a grupy ASG wystawią stoisko z replikami broni, które będzie można dotykać i robić zdjęcia. Chętni będą mieli też  możliwość przejażdżki kładem. O godzinie 12.00 Zumba kids - Iza Korżyńska  'PIU' Centrum Aktywności i Arteterapii, a o 13.00 Trening z Braćmi Jaćwieży Emil Korżyński i Mateusz Muczyński
 

Choroba kradnie coraz więcej, a szansą na powstrzymanie jej jest kolosalnie droga terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, która może odbyć się do 2. roku życia. Na terapię genową potrzeba prawie 10 mln zł. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Hani.

 

Kalendarium