3-letni Oliwier z Suwałk potrzebuje pomocy

W walce o lepsze funkcjonowanie swego dziecka rodzice potrzebują wsparcia finansowego

 

O pomoc w zbiórce środków na badania i diagnostykę apelują rodzice 3-letniego Oliwiera Frelinga z Suwałk, u którego doszło do całościowego zaburzenia rozwoju.

 

Chłopiec do około 1,5 roku życia rozwijał się prawidłowo. O czasie przewracał się, siadał, zaczął chodzić. - Był super kontakt wzrokowy, wspólne pole uwagi. Dziękowałam Bogu, że jest zdrowy! Niestety, niedługo później czar prysł - relacjonuje rodzina Oliwiera. 

- Synek z dnia na dzień wycofał się z życia społecznego, nastąpił widoczny regres w rozwoju, przestał mówić „mama”, „tata”. Przestał reagować na imię, jest z nim słaby kontakt wzrokowy. Mowa Oliwierka nie rozwija się prawidłowo – można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy prawie wcale nie idzie do przodu. Nagle pojawiły się zaburzenia czucia głębokiego oraz obniżone napięcie mięśniowe. Zaniepokojeni natychmiast zaczęliśmy szukać pomocy dla Oliwierka. Niestety, z czasem usłyszeliśmy diagnozę całościowych zaburzeń rozwoju. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dalej będzie przebiegał rozwój synka.

W walce o lepsze funkcjonowanie swego dziecka rodzice potrzebują wsparcia finansowego. Oliwier potrzebuje dużo terapii oraz poszerzenia dalszej diagnostyki. Obecnie jest w trakcie badań, które mogą pomóc znaleźć przyczyny zaburzeń rozwojowych dziecka. Sprawdzane jest, czy nie ma u niego autoimmunologicznego zapalenie mózgu. Daje ona objawy autyzmu, które się leczy. W tym wypadku to czas jest tu najważniejszy. Niestety, wszystkie badania są bardzo kosztowne. 

- Potrzebujemy badań genetycznych oraz metabolicznych, by odszukać przyczynę tak nagłej zmiany w rozwoju naszego dziecka. Bardzo prosimy o wsparcie. My jako rodzice, pragniemy tylko tego, by nasze dziecko miało możliwość normalnego funkcjonowania w świecie. Każda wpłata to dla nas ogromna pomoc i szansa na lepsze jutro Oliwierka - apelują rodzice. 

Link do zbiórki - https://www.siepomaga.pl/oliwier-freling

1 Komentarzy

czy dziecko było szczepione od meningokoków lub skojarzoną szczepionką od kilku chorób? 

Bo właśnie to może być przyczyną...

Zdrówka maluszkowi

Dodaj komentarz