Szlak do nart biegowych nad Zalewem i Bulwarami?

Interpelacja w sprawie wytyczenia szlaku do nart biegowych

 

Interpelację w sprawie wytyczenia szlaku do nart biegowych w okolicach Zalewu Arkadia i Bulwarów nad Czarną Hańczą skierował do prezydenta Suwałk radny Marek Zborowski-Weychman.

 

Marek Zborowski-Weychman, radny klubu Razem dla Suwałk wystosował pisemny apel skierowany do prezydenta miasta z prośbą o wytyczenie szlaków do nart biegowych. Jego zdaniem dobrym pomysłem byłoby także otwarcie wypożyczalni nart.

- Ciesząc się opadami śniegu i utrzymującą się pogodą, adekwatną do pory roku proszę o wytyczenie szlaku do nart biegowych w okolicach Zalewu Arkadia i Bulwarów nad Czarną Hańczą. Wielu Suwalczan korzysta z tras narciarskich w Lesie Szwajcarskim i na „Papierni”. Jednak do tych tras trzeba dojechać. Mieszkańcy bez samochodów są pozbawieni możliwości uprawiania narciarstwa biegowego. Wytyczenie tras w centrum miasta dałoby szansę wielu mieszkańcom skorzystania z takiej formy atrakcji zimowych. Idealną sytuacją byłoby otwarcie wypożyczalni nart w pobliżu, o czym może warto byłoby pomyśleć w przyszłych sezonach - czytamy w piśmie.
 

Dodaj komentarz