Suwalczanka jedyną osobą z UE w elitarnym programie Uniwersytetu Princeton

 

Suwalczanka Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby jako jedyna osoba z Unii Europejskiej wziąć udział w programie Master of Public Policy Uniwersytetu Princeton.

 

Karierę naukową na jednej z najważniejszych uczelni w Stanach Zjednoczonych rozpocznie wkrótce pochodząca z Suwałk Justyna Orłowska. W ostatnich latach Orłowska pełniła funkcję pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej. Postanowiła jednak zrezygnować ze stanowiska w rządzie, aby kontynuować karierę naukową w USA. Suwalczanka jako jedyna osoba z Unii Europejskiej i jedna z 24 osób na świecie otrzymała ofertę udziału w programie Master of Public Policy Uniwersytetu Princeton.

- Po wieloetapowym procesie selekcyjnym, dostałam ofertę od Uniwersytetu Princeton. Jest to program Master of Public Policy skierowany do osób, które przepracowały już co najmniej dziesięć lat na rzecz Administracji Publicznej. Bardzo cieszę się, że padło na Uniwersytet Princeton, gdyż dzieli on z nami pewne wspólne wartości. Ich hasło mówi, że inne Uniwersytety każą Tobie inwestować w edukację, a my inwestujemy w Ciebie. Uniwersytet faktycznie oferuje stypendium pokrywające całe koszty programu, w tym utrzymania. Będzie to grupa 24 osób z całego świata, dlatego też będę mogła poznać perspektywy i spojrzenie osób z różnych krajów. Z Unii Europejskiej jestem jedyną osobą i mam nadzieję, że będę nas godnie reprezentować i pokazywać perspektywę Polski i Europy na ziemi amerykańskiej.

Nie będzie szkoda odchodzić?

- Zawsze szkoda jest odchodzić, kiedy zespół jest zbudowany i dobrze działa. Kiedy zaczynałam i tworzyliśmy GovTech, liczył on sobie łącznie pół etatu, a teraz mamy blisko 300 osób, które działają w ramach tego międzyresortowego zespołu na rzecz innowacyjnych projektów, mających wspierać rozwój i unowocześniać nasz kraj  - zarówno jako całość, jak i poszczególne regiony. Cieszę się również, że nasz zespół rozpoczął projekt Via Culturalia, promujący regionalne kultury i dziedzictwa wzdłuż drogi Via Carpatia. I najbardziej cieszę się, że mogliśmy rozpocząć od Suwalszczyzny i promocji dziedzictwa Jaćwingów. Zespół pozostawiam w bardzo dobrych rękach. Moi współpracownicy są świetnymi managerami. Jestem przekonana, że czy to właśnie Laboratoria Przyszłości, czyli działania na rzecz ministra Edukacji i Nauki, czy działanie na rzecz sektorów kreatywnych we współpracy z ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego - te wszystkie projekty będą kontynuowane, a do tego dojdą nowe.

Kiedy rozpoczynasz nowy etap?

- Studia rozpoczynam letnim programem przygotowawczym w lipcu, a we wrześniu rozpoczynam pierwszy semestr. Program będzie trwał rok, ale jest też ewentualna możliwość rocznego stażu po studiach. Nie wykluczam, że skorzystam z tej możliwości, natomiast jadę z otwartą głową. Dla mnie zawsze najważniejsza jest Polska i promocja naszego regionu. Nie zapominam o korzeniach i mam nadzieję, że widać w mojej działalności to, że zawsze Suwałki są na pierwszym miejscu.

12 Komentarzy

Swiadomy Goyim…

04/07/2023

Proszę poczytać sobie jak koszer  kabaliści-globaliści  efektywnie rekrutują tysiące młody ludzi z całego Swiata do tzn. kręgów młodych liderów, krajowych, europejskich i światowych którzy faktycznie nie mają żadnego pojęcia jak działa globalna kabała .A kiedy się przebudzą z tego lucyferskiego niewolniczego snu to już nie będą mieli odwrotu, gdyż albo złożą masońską na swoją krew przysięgę lub inne okultystyczne przysięgi które uczynią ich tylko posłusznymi ministrami, prezydentami, premierami, politykierami  i pseudo miliarderami i  czyli pospolitymi  niewolnikami tych co z cienia rządzą tym  koszer Swiatem od wieków. Dlatego Justyna Orłowska wchodząc na tą niewolniczą złudnej kariery zawodowej, winna  10 razy się zastanowić nad wielorakimi skutkami takiej decyzji z której faktycznie nie ma odwrotu. Może ten film otworzy jej oczy. Tytuł w. j. polskim: Ciąg dalszy upadku Kabały część 27:Swiatowe Forum Ekonomiczne-Koniec Homo Sapiens. Szukaj wersji angielskiej.

Gość

04/07/2023

W zarządach ilu fundacji i w ilu spółkach skarbu państwa zasiada ta dziewczynka, ten wybitny ekspert o Morawieckiego z poparciem Zielińskiego :P? Jedno widomo na pewno, jakby była tak mądra jak o niej piszą, to nie zadawałaby sie z rządem oszusta Morawieckiego i pisiorami :P

Sugerujesz, że Morawiecki z Zielińskim załatwili dziewczynie udział w elitarny programie na Uniwersytecie Princeton? :)). Zmień dilera chłopie. Dziewczyna jest mądra, zdolna i ambitna, czyli dokładnie na odwrót niż większość ograniczonych zwolenników  Tuska. 

Adam

05/07/2023

Dodane przez olo w odpowiedzi na

I Morawiecki a tym bardziej jakiś szwajcarski Zieliniak są za ciency w uszach zeby jej cokolwiek załatwić. Mogliby jej załatwić używaną oponę do Stara co najwyżej.

Gość

05/07/2023

W rządzie PiS to ona kariery nie zrobi. Tam liczą sie mierni bierni ale wierni jak cała świta Zieliniaka. Typowy obraz rozkładu państwa polskiego. Jeśli dziewczyna jest mądra i ambitna to rzuci tę pisowską hołotę w diabły.

Gość

06/07/2023

Może w końcu zmądrzała i zobaczyła że z idiotami z PiS wstyd się zadawać. Uciekaj dziewczyno do Ameryki póki jeszcze tam pisiorów szkodników wpuszczają, potem będzie problem :P

Gość

08/07/2023

Justyna, jedź tam i nie wracaj póki PiS przy władzy i póki Zieliniak posłem :P Z takimi znajomościami w CV to karierę zrobisz chyba w Boliwii :P

Dodaj komentarz