Wysokie zwycięstwo Wigier z Promieniem Mońki

Wigry Suwałki - Promień Mońki 7:1

W sobotę (27.04) piłkarze suwalskich Wigier przed własną publicznością pokonali Promień Mońki 7:1.

Kolejne trzy punkty na koncie suwalskiego zespołu. W sobotę na Stadionie Miejskim w Suwałkach Wigry podejmowały dziewiąty w tabeli IV Ligi Promień Mońki. Gospodarze spisali się bardzo dobrze, strzelając rywalom siedem bramek. Podopieczni Pawła Cimochowskiego po raz kolejny w tym sezonie bardzo szybko otworzyli wynik meczu, gdyż już w piątej minucie do bramki rywali trafił Maciej Makuszewski. Po nim swoje trafienia dołożyli Krzysztof Cudowski, Bartosz Gużewski i Radosław Gulbierz, co sprawiło, że Wigry na przerwę schodziły z czterobramkową przewagą. Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, aż w 81 minucie honorowe trafienie zdobyli goście z Moniek. Strata bramki mocno podrażniła suwalski zespół, gdyż w przeciągu sześciu minut od straty gola biało-niebiescy strzelili kolejne trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się Bartosz Gużewski, Kamil Zalewski i Paweł Omilianowicz.

Po 26. rozegranych spotkaniach Wigry mają na koncie 69 punktów, czyli na ten moment tyle samo ile lider tabeli KS Wasilków, który rozegra swój mecz w niedzielę (28.04). Jego rywalem będzie Wissa Szczuczyn. Natomiast w następnej ligowej kolejce biało-niebiescy udadzą się właśnie do Wasilkowa na niezwykle istotne w kontekście walki o awans spotkanie. Początek tego meczu w niedzielę 5. maja o godzinie 16.00.