Jubileuszowa Wielka Olimpiada Małych Sportowców

Dzieci z suwalskich przedszkoli rywalizowały i bawiły się w hali OSiR


Dzieci z suwalskich przedszkoli rywalizowały i bawiły się w poniedziałek (15.05) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie już po raz 20. odbyła się Wielka Olimpiada Małych Sportowców.

 

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach jak co roku zorganizowało dziś sportowe wydarzenie dla dzieci z wszystkich suwalskich przedszkoli oraz z Przedszkola nr 9 przy Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczym. W tym roku Wielka Olimpiada Małych Sportowców obchodził swój jubileusz, gdyż jest to już dwudziesta edycja. Olimpiada ma na celu m.in. zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych, rozwijania ogólnej sprawności fizycznej i umiejętności sportowych, wspierania różnorodnych form aktywności ruchowej i artystycznej oraz podtrzymania współpracy ze środowiskiem lokalnym.


Mali sportowcy rywalizowali w ośmiu konkurencjach sportowych. To m.in. wyścigi samochodowe, hokejowe, czy przeprawa przez tory przeszkód. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali pamiątkowe medale. Gośćmi oraz współprowadzącymi byli siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Oprócz sportowej rywalizacji dzieci pomiędzy konkurencjami mogły zobaczyć występy zespołów muzyczno-tanecznych.
 

Dodaj komentarz