Noc Bibliotek 2024 „Nic o nas bez nas”

Tegoroczna Noc Bibliotek rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 16.00

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza w sobotę 8. czerwca na Noc Bibliotek, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Nic o nas bez nas”. 

 

Tegoroczna Noc Bibliotek rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 16.00 w budynku Biblioteki przy ul. Emilii Plater 33a. A co na Was będzie czekać?

 

  1. Paulina Polcyn-Nowacka oprowadzi po wystawie ilustracji do właśnie wydanej książki „Kim Jestem?”. Ilustracje tworzone są ręcznie na papierze, malowane akwarelami, rysowane kredkami. W Galerii Zaułek będzie można kupić książkę aby poznać przygody dikdika Kima.
  2. „Zasłużeni – zapamiętani i zapomniani” to filmowo-zdjęciowa opowieść o ludziach kultury spoczywających na suwalskim cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. Przypomniane zostaną ich sylwetki i dokonania, które warto zachować w pamięci.
  3.  50 lat Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego Krzemianucha  - swoje wspomnienia Franciszka Łupińskiego, który pracował tam przez 30 lat i na dodatek prowadził kronikę jego dziejów.
  4. Bajkowe seanse z teatrzykiem kamishibai i gitarą dla dzieci z rodzicami w Wypożyczalni dla Dzieci.
  5. Warsztaty z SOWA Suwałki – „Zrób sowę z SOWĄ, czyli kreatywny recykling” w Czytelni. Każdy będzie mógł stworzyć własną sowę z płyty CD i ozdobić ją według swojego pomysłu.
  6. Dla małych i dużych fanów Harrego Pottera i czarodziejów pokaz mody i konkurs na strój nawiązujący do czarodziejskiego świata.  
  7. Na zakończenie wieczoru „Tiara Przydziału”, potem film dla dzieci, a dla nieco starszych „Koncert cieni i barw”, podczas którego wystąpią uczniowie klas akordeonu i gitary Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach.

 

Dodatkowo:

  • Magiczne pudełka – to nie magia tylko technika dla małych i dużych. Będzie można zajrzeć na chwilę do świata iluzji. Okaże się, jak w prosty sposób przygotować własny hologram.
  • Wystawa plenerową „Suwalski cmentarz – księgi zatrzymanego czasu” będzie można obejrzeć przed budynkiem. Plansze ukazują wartość zabytkowych nagrobków na najstarszym suwalskim cmentarzu. Wystawa jest też opowieścią o spoczywających tam osobach ważnych dla lokalnej  historii, ale mniej znanych.
  •  „Noc Bez Kar” – jak co roku w tym dniu będzie można oddać książki bez obawy o karę za nieterminowy zwrot. W tym celu zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych na pierwszym piętrze. 

 

Dodaj komentarz