Gminny konkurs matematyczny - „Potyczki z Królową Nauk”

konkurs matematyczny w Szkole Podstawowej w Słobódce

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się gminny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk” pod patronatem Wójta Gminy Szypliszki Mariusza Grygieńcia.

 

W zmaganiach wzięło udział ośmioro najlepszych matematyków z gminy Szypliszki ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, Kaletniku i Jasionowa. Konkurs trwał blisko półtorej godziny i był podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, w drugiej z zamkniętymi. W przerwie między częściami uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek. Rywalizacja jak co roku była ogromna.

 

Ostatecznie najlepszym matematykiem okazała się Natalia Suchocka (Szkoła Podstawowa w Słobódce), kolejne miejsca zajęli Szymon Jarmułowicz (Szkoła Podstawowa w Kaletniku), oraz Alex Bobrowski (Szkoła Podstawowa w Słobódce). Zwycięzca otrzymał bon o wartości 300 zł, nagrodami za drugie i trzecie miejsce były bony na 200 zł i 150 zł wszystkie do wykorzystania w sieci sklepów Empik.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, książki oraz pamiątkowe długopisy. Nagrody ufundował Wójt Gminy Szypliszki. 

 

Dodaj komentarz