W Urzędzie Miejskim powstanie system kolejkowy

System Kolejkowy w suwalskim ratuszu

W Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach wprowadzony zostanie system kolejkowy. 

 

Ruch w tym miejscu wzrósł o około 25%. Kolejki pojawiają się też przy Urzędzie Stanu Cywilnego czy po odbiór dowodów osobistych. - Chcemy być Urzędem przyjaznym dla mieszkańców. Przeprowadzane ankiety wśród suwalczan wskazują, że mieszkańcy dobrze oceniają naszą pracę i obsługę przez urzędników. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy wciąż nad tym pracować. Już od dłuższego czasu pracujemy nad wdrożeniem systemu elektronicznej rejestracji petentów i systemu kolejkowego. Dzięki temu można będzie zarejestrować się na konkretną godzinę on-line lub przyjść i pobrać numerek w siedzibie Ratusza. Nie trzeba będzie czekać w kolejce, a będzie można pojawić się w Urzędzie na konkretną godzinę w momencie zaplanowanej przez system wizyty – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Wydział Komunikacji będzie pierwszym, w którym zostanie wdrożony system. 1 stycznia wprowadzono przepis zobowiązujący właścicieli do pojazdów do zgłaszania zbycia czy nabycia pojazdów, rejestracji ich w terminie 30 dni. Suwalczanie posiadają również coraz więcej aut. W 2016 roku w Suwałkach było zarejestrowanych 47437 pojazdów. W 2019 już 54601. Ruch w Wydziale komunikacji wzrósł o blisko 25% bez zwiększenia zatrudnienia.

 

- Mam nadzieję, że system, który zafunkcjonuje jeszcze w tym roku poprawi jakość obsługi mieszkańców naszego miasta. Będziemy analizować jego funkcjonowanie i zastanowimy się nad ewentualnym wdrożeniem go w innych wydziałach – podsumował włodarz.
 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz