Kolejny pomysł na rondo w Suwałkach

Rondo na skrzyżowaniu Jagiełły i Grunwaldzkiej

Z propozycją budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Władysława Jagiełły z ulicą Grunwaldzką w Suwałkach wyszedł Jacek Juszkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Radny zwrócił się do prezydenta z interpelacją na wniosek mieszkańców Osiedla Piastowskiego, którzy chcą spowolnienia i uregulowania ruchu w tym obszarze. Ewentualnie mieszkańcy osiedla biorą pod uwagę doraźne rozwiązanie ograniczające prędkość pojazdów do 40 km na godzinę na odcinku od ronda Filipowska - Grunwaldzka do ronda Bakałarzewska Grunwaldzka.

 

- Na przedmiotowym odcinku komunikacyjnym pojazdy jadące ulicą Władysława Jagiełły (zwłaszcza od strony miasta w kierunku osiedla) mają utrudnione włączenie się do ruchu po ul. Grunwaldzkiej lub też przejechanie przez skrzyżowanie kontynuujące ruch po ul. Jagiełły. Powyższe wynika z warunków drogowych panujących na ul. Grunwaldzkiej a zwłaszcza: nasilenie ruchu (szczególnie w dni targowe), nadmierna prędkość pojazdów (zwłaszcza ciężarowych) oraz wyprofilowanie w łuk ulicy Grunwaldzkiej od ronda Filipowska - Grunwaldzka w kierunku skrzyżowania z ul. Władysława Jagiełły, co, obok zasadzonych w pasie zieleni krzewów, dodatkowo ogranicza widoczność w kierunku północnym ul. Grunwaldzkiej. Spowolnienie ruchu na tymże odcinku przez wykonanie ronda lub też ograniczenie prędkości usprawni komunikację w tymże obszarze naszego miasta - argumentuje radny. 

 

To nie koniec propozycji zmian. Jacek Juszkiewicz chce również włączenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Jagiełły do ruchu rowerowego przez wykonanie stosownego oznakowania poziomego i pionowego. - Na ulicy Władysława Jagiełły z ulicą Grunwaldzką, pomimo obustronnego wyprowadzenia ścieżki rowerowej do przejścia dla pieszych, brak jest oznakowania poziomego wyznaczającego przejazd rowerowy oraz stosownego oznakowania pionowego. Powyższa zmiana ułatwi niewątpliwie komunikację rowerową na tymże odcinku komunikacyjnym - zakończył Juszkiewicz. 

4 Komentarzy

Pisowcy to zawsze mają pomysły. Jaki tam ruch? Jakie zwłaszcza ciężarowe tam przekraczają prędkość. Po pierwsze tam praktycznie ciężarowe już nie jeżdżą, po drugie między rondami nie zdążą się rozpędzić. Może naprawdę jak napisał Adrian w środku ronda planuje pomnik Jarosława albo Lecha i po to potrzebne jest nowe rondo. 

Dodaj komentarz