Próbował przemycić przyczepy kempingowe

Próbował przemycić przyczepy kempingowe

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwie przyczepy kempingowe. Ich wartość oszacowano na 150 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ramach prowadzonej akcji Joint Action Days Mobile 3 zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wraz z lawetą. Kierowca, 67-letni obywatel Litwy przewoził dwie przyczepy kempingowe na francuskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze sprawdzili legalność pochodzenia obu przyczep. Okazało się, że mają usunięte tabliczki znamionowe, a numery VIN są mechanicznie usunięte poprzez zeszlifowanie pola numerowego. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przyczepy pochodzą z przestępstwa, kierowcę wraz z pojazdami zatrzymano. Mężczyzna oświadczył, iż przyczepy załadował na parkingu we Francji i miał je przewieźć na Litwę. Szacunkowa wartość przyczepy Hobby De Luxe 460 LV wyprodukowanej w 2016 roku wynosi 70 tys. zł, a Hymer - Eriba Exciting 471 z 2017 roku 80 tys. zł.

 

Przyczepy kempingowe pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie. Obywatela Litwy przesłuchano w charakterze świadka i po zakończeniu czynności procesowych zwolniono.

 

Dodaj komentarz