Uczennice SP6 najlepsze w Siatkówce Dziewcząt

Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt

Uczennice Szkoły Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz zajęły pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt.

Turniej odbył się w miniony w piątek (09.02) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego. Łącznie do turnieju przystąpiło 6 suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, natomiast wszystkie pamiątkowe dyplomy. Najlepszym rezultatem mogła pochwalić się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz, której reprezentantki sięgnęły po największe trofeum. Drugie miejsce zajął zespół gospodarzy z SP5, zaś trzecie miejsce padło łupem Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II. Tytuł MVP, czyli najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju zdobyła Anna Sawicka, reprezentująca SP6. Awans do dalszych rozgrywek, które odbędą się 16 marca 2024 r. w Augustowie uzyskały dwa pierwsze zespoły: SP nr 6 oraz SP nr 5.