Sześć medali badmintonistów w Sianowie

SKB Suwałki badminton medale

Sześć medali zdobyli badmintoniści Suwalskiego Klubu Badmintona podczas rozgrywanego w Sianowie, Otwartego Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików.

Najwięcej medali suwalscy badmintoniści zdobyli w grupie Młodzik Młodszy w grze podwójnej dziewcząt. Podopieczni Jerzego Dołhana stawali na podium dwukrotnie, w tym raz na tym najwyższym miejscu. Złoty medal w grze podwójnej dziewcząt zdobyła Aleksandra Wilczewska z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Suwalsko-Kielecka para w finale pokonała debel Anna Lange/ Aleksandra Treder, a po złoto sięgnęła, dosyć gładko, zwyciężając przeciwniczki 2:0 (21:8 i 21:6).

Drugi medal dla SKB, tym razem brązowy, w grze podwójnej dziewcząt zdobyła suwalska para deblowa Aleksandra Wasilewska /Roksana Karaszewska. Brąz w grze pojedynczej dziewcząt zdobyła Aleksandra Wilczewska, która walkę o finał przegrała 0:2 (21:23, 13:21) po zaciętym pojedynku z Kają Ziółkowską, zwyciężczynią tej kategorii. Druga suwalska badmintonistka Aleksandra Wasilewska walkę o strefę medalową w ćwierćfinale przegrała 0:2 (15:21, 13:21) z Anną Paruszewską (LKS Technik Głubczyce).

W kategorii Junior młodszy brylowała Oliwia Niedźwiedzka. W grze podwójnej Oliwia z klubową koleżanką Natalią Lenczewską zdobyły drugie miejsce - srebrny medal turnieju, uległy w finale po trzysetowej walce 1:2 (21:12, 18:21, 10:21) parze Emilia Skrzek/Julia Stankiewicz (UKS Orbitek Straszęcin UKS Hubal Białystok). Zaś w grze pojedynczej Oliwia zdobyła brązowy medal, walkę o finał przegrała (1:2. w setach 24:22, 17:21 i 14:21) po bardzo zaciętej i wyrównanej grze z Martą Styczyńska (ABRM Warszawa).

Kolejny medal młodzi suwalczanie zdobyli w grze mieszanej. Brąz dla pary połączonej podczas turnieju Jakub Dulemba/Aleksandra Wilczewska (KS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki). Mecz decydujący o grze w finale Suchedniowsko-Suwalska para przegrała po ładnej i zaciętej grze, szczególnie w pierwszym secie, z Pawłem Kiszczykiem i Anną Paruszewską 20:22, 14:21 (LKS Technik Głubczyce).