I miejsce drużyny UKŻ GROT Suwałki 

Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk

W dniach 18-20 września w Starym Folwarku na jeziorze Wigry odbywały się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet. Impreza była również Mistrzostwami Młodzików do lat 14 oraz zakończeniem Pucharu Polski w klasie Cadet.

 

Na starcie stanęło 31 załóg dwuosobowych z całej Polski oraz 1 załoga z Litwy. Przez 3 dni rywalizacji udało się rozegrać 6 wyścigów - w Niedzielę na Wigrach nawet wiatr odpoczywał i z powodu jego braku nie zostały rozegrane żadne wyścigi przez co zawodnicy musieli zostać na brzegu. W piątek odbyły się 3 wyścigi w warunkach 4 w skali Beauforta i nie obyło się bez wywrotek. W sobotę również rozegrane zostały 3 wyścigi przy słabym tym razem wietrze. Dzięki dużemu zróżnicowaniu siły wiatru zawodnicy musieli wykazać się siłą, wytrzymałością, sprytem i bardzo dobrą techniką żeglowania.

 

W ostatniej w tym roku imprezie pucharowej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki zaprezentowali się bardzo dobrze – szczególne słowa uznania należą się załodze Amelii Piaseckiej i Michaliny Hościłowicz, które zajmując II miejsce w regatach przypieczętowały bardzo dobry sezon. Wysiłki zawodniczek doprowadziły do zdobycia I miejsca w Pucharze Polski w klasie Cadet w kategorii dziewcząt i III miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu.

 

Cały team zawodników w klasie Cadet UKŻ GROT Suwałki, pod opieką trenera Pawła Cherubina, również znalazł się na podium w podsumowaniu Pucharu Polski w klasie Cadet – dzięki świetnej postawie zawodników w całym sezonie drużynowo UKŻ GROT zdobył I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w kategorii dziewcząt.

 

Poza Amelią i Michaliną pozostałe załogi również dzielnie walczyły podczas regat:

 

  • Julia Kundzicz i Julia Gref zajęły XII miejsce,
  • Klara Tyczkowska i Daria Jabłońska zajęły XXIX miejsce w swoich pierwszych ważnych regatach,
  • Załogi w składzie: Maria Kisłowska z Anielą Nowak oraz Mateusz Wasilewski z Vanessą Radzewicz, ze względu na chorobę musiały się wycofać z regat po pierwszym dniu.

 

Dodaj komentarz