Awans Wigier w Podlaskim Pucharze Polski

Wigry Suwałki - Sparta Szepietowo 6:1

 

Piłkarze suwalskich Wigier pokonali w środę (03.04) Spartę 1951 Szepietowo 6:1 i awansowali do 1/4 Podlaskiego Pucharu Polski.

 

Pomiędzy meczami ligowymi Wigry Suwałki rozegrały mecz o awans w regionalnym Pucharze Polski. Stawką była gra w ćwierćfinale tych rozgrywek. Biało-niebiescy od początku spotkania byli stroną przeważającą i już w 17. minucie gry wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Macieja Makuszewskiego. Wynik podwyższył Radosław Gulbierz, po czym rywalom udało się odpowiedzieć jedną, i jak się później okazało, honorową bramką. Po zmianie stron kolejne trafienia dla Wigier dołożyli Pawel Omilianowicz, ponownie Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski, a wynik z rzutu karnego ustalił Jakub Guzewicz.

 

Wigry Suwałki awansowały więc do ćwierćfinału, gdzie ich rywalem będzie Wissa Szczuczyn, która wygrała swój mecz z Turem Bielsk Podlaski po dogrywce 2:1. Teraz jednak podopieczni Pawła Cimochowskiego wracają do walki o ligowe punkty.  W najbliższej serii gier suwalczanie na własnym obiekcie zmierzą się z Hetmanem Tykocin. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Suwałkach w sobotę 6. kwietnia o godzinie 18:00. 

3 Komentarzy

Kabaret

04/04/2024

brawo awans w lidze podwórkowej, to powód do wstydu że tam grają, a nie dumy. 

Jarekikot

05/04/2024

Dzięki prezesom, dyrektorom i innym pazernym działaczom sportowym zniszczono taki klub. Nikt nie poniósł za to konsekwencji. Szkoda. Teraz grają w lidze podwórkowej. Wstyd.

czeslaw

10/04/2024

pora przejść na prywatny model finansowania, utrzymywanie tego przez UM to kpina

Dodaj komentarz