Suwałki europejską stolicą sumo

Zawodnicy sumo z Polski i Europy zawitają w najbliższy weekend do Suwałk

 

Zawodnicy sumo z Polski i Europy zawitają w najbliższy weekend do Suwałk. W mieście odbędą się Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, Puchar Europy Seniorów i Seniorek, a także Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów i Juniorek.

 

W dniach 13-14 kwietnia w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędą się dwa wydarzenia, które przyciągną uwagę miłośników sztuk walki i kultury japońskiej. W pierwszej kolejności suwalskiej publiczności zaprezentują się uczestnicy Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek U13 i U15. Drugiego dnia przybyli na trybuny kibice będą świadkami rywalizacji w ramach Pucharu Europy Seniorów i Seniorek, a także Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów i Juniorek.

 

Organizatorami zawodów są: Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpik” Suwałki we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Urzędem Miejskim w Suwałkach, Polskim Związkiem Sumo, Podlaskim Zrzeszeniem LZS i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Ponadto, obydwie imprezy objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Sumo jest japońskim sportem narodowym o wieloletniej tradycji. Polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki lub przewróceniu go za pomocą dozwolonych rzutów, pchnięć lub uderzeń ciałem. Ten rodzaj zapasów znany od początku VIII wieku zdobywa coraz większą popularność. Wstęp na trybuny hali sportowej OSiR jest bezpłatny.

 

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek U13 i U15 w Sumo (sobota, 13 kwietnia)

 

9:00 – 11:00 – Turniej Mini Sumo Dzieci
10:00 – losowanie walk
10:30 – rozpoczęcie walk eliminacyjnych
12:00 – uroczyste otwarcie zawodów
12:20 – walki eliminacyjne, półfinałowe oraz finałowe
17:00 – dekoracja medalistów i zakończenie imprezy


 

Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Sumo & Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Sumo (niedziela, 14 kwietnia)

 

10:00 – losowanie walk
10:30 – losowanie walk eliminacyjnych
12:00 – uroczyste otwarcie zawodów
12:20 – walki eliminacyjne, półfinałowe oraz finałowe
17:00 – dekoracja medalistów i zakończenie imprezy

1 Komentarzy

Ciekawski lewak 2

11/04/2024

czy będzie walka pokazowa mistrzów wagi ciężkiej  świderski-zielinski, ewentualnie zielinski-dec?

 

Dodaj komentarz