luty
22
czwartek
godzina:
18:00

Gala Stypendiów i Nagród w dziedzinie kultury z fortepianowym recitalem Kamili Sacharzewskiej

data zakończenia:
SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

22 lutego odbędzie się Gala wręczenia stypendiów i nagród Miasta Suwałki w dziedzinie kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert utalentowanej pianistki młodego pokolenia, suwalczanki Kamili Sacharzewskiej – finalistki prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

 

W trakcie Gali poznamy tegorocznych stypendystów, laureatów nagród dorocznych i jubileuszowych Miasta Suwałki oraz uzdolnionych młodych suwalczan wyróżnionych stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Suwałk. W części artystycznej widzowie wysłuchają recitalu fortepianowego w wykonaniu Kamili Sacharzewskiej. Pochodząca z Suwałk utalentowana i nagradzana pianistka wygrała m.in. prestiżowy międzynarodowy konkurs pianistyczny „Sonatina & Sonata International Youth Piano Competition”, organizowany przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Teksasie. W październiku 2023 r. media obiegła wieść o kolejnym wielkim sukcesie suwalczanki. Pianistka znalazła się w gronie finalistów II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych i otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę dla najlepszego polskiego uczestnika konkursu, który nie otrzymał nagrody głównej.

 

Gala odbędzie się w czwartek 22. lutego o godzinie 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązuje wejściówki do odebrania w kasie SOK oraz poprzez stronę internetową Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

Kalendarium