Dermabus w Suwałkach - zmiana lokalizacji

Mobilny punkt zostanie zlokalizowany w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

12 listopada do Suwałk zawita mobilny gabinet dermatologiczny – DERMABUS. Osoby z atopowym zapaleniem skóry skorzystają z bezpłatnej diagnostyki i wsparcia. Mobilny punkt zostanie zlokalizowany w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

DERMABUS dociera do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog bada pacjentów pod kątem AZS, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs, chętni otrzymują informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki chorób przewlekłych skóry. Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która wraz z Firmami wspierającymi odwiedziła już: Włocławek, Tarnów, Słupsk, Radom, Częstochowę, Rybnik, Gorzów i Wałbrzych.

 

Kolejnym z miast, w których pojawi się DERMABUS są Suwałki, gdzie 12 listopada w godzinach 13.00 – 21.00, mobilny punkt zostanie zlokalizowany w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 2 (początkowo mobilny punkt miał być zlokalizowany przed Urzędem Miasta).

 

Osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę w ramach NFZ.

 

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna DERMABUS realizowana jest pod patronatem Kliniki Dermatologii CMKP / PIM w Warszawie – Kierownik Kliniki prof. Ireny Waleckiej, Rzecznika Praw Pacjenta oraz przy współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Projekt w AZS wspierają: AbbVie sp. z o.o., ALAB Laboratoria Sp. z o.o. oraz CERKO.

Dodaj komentarz