240 mandatów za brak maseczki

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Tylko w niedzielę 11 października policjanci z województwa podlaskiego ujawnili blisko 470 wykroczeń związanych z nieprzeganiem obowiązku zasłanianie ust i nosa i 1 przypadek gromadzenia.

 

Wczoraj w województwie policjanci ujawnili blisko 470 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłanianie ust i nosa i 1 przypadek gromadzenia. W ponad połowie przypadków policjanci nałożyli mandaty (240) a 29 przypadków będzie skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie. Pozostałe przypadki to pouczenia (197). W związku z gromadzeniem się został nałożony mandat karny - przekazał podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

 

Przypomnijmy, że od 10 października w całym kraju wszedł obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Mundurowi ostrzegają, że wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. 

6 Komentarzy

Serio?

12/10/2020

Po co przyjmujecie mandaty... Ludzie kochani, im więcej wniosków do sądu to może w końcu zgłoszą sprawę do Ministerstwa o bezpodstawne manipulowanie ludźmi i nakładaniem kar...

manfred

13/10/2020

Policjant nakładając mandat łamie prawo i dobrze o tym wie, rozporządzenie ministra to nie prawo! Jeśli nie wejdzie ustawa (a nie wejdzie z prostego powodu, trzeba na kogoś zrzucić odpowiedzialność za fatalne rządy i rujnowanie gospodarki) o obowiązku zmuszeniu nas do nałożenia kagańca to nikt nie może nas do tego zmusić. Nie dość że w sąd uchyli taki mandat bo nie ma podstawy prawnej to na policję jest bat... Można zgłośić zażalenie i taki policjant ma problemy

Suwalczanin

19/10/2020

Czytając powyższe komentarze czuję dumę ze świadomości mieszkańców naszego miasta. Nie, nie jest to ironia. Cieszę się, że w tym chorym świecie, gdzie pluje się na nasze prawa, są jescze ludzie myślący.

Dodaj komentarz