14 osób ze Ślepska z koronawirusem

Koronawirus Ślepsk Malow Suwałki

Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika działu administracji klubu.

 

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o., z uwagi na uzyskane 23 września pierwsze, pozytywne wyniki testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, zdecydował się publikować codzienne raporty medyczne, informujące o stanie zdrowia członków drużyny i dalszych etapach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się zakażeń. 

 

Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika działu administracji klubu. Negatywny wynik testów RT-PCR uzyskało natomiast sześciu zawodników, jeden członek sztabu szkoleniowego oraz trzy osoby z działu administracji klubu. Wyniki dwóch pozostałych członków sztabu szkoleniowego klubu nie są jeszcze znane i zostaną opublikowane w kolejnym raporcie medycznym.

 

Pocieszającym elementem komunikatu jest fakt, że przebieg zakażenia SARS-CoV-2 w grupie dziewięciu osób ma charakter bezobjawowy, co pozwala z optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość. Kolejne trzy osoby z pozytywnym wynikiem testów RT-PCR zwracają natomiast uwagę na ból gardła. Gorączka na poziomie 38 stopni i ból głowy pojawiły się w wywiadzie jednego zakażonego. Na utratę smaku i węchu narzeka obecnie tylko jedna z grupy zakażonych osób.

5 Komentarzy

Ciekawe ile z tych testów oddają 100% prawdy. Najpierw Slepsk a zaraz Wigry... 

Dodaj komentarz