Ratusz ponowił przetarg na przebudowę skrzyżowania Podhorskiego i Jana Pawła II 

przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Gen. Z Podhorskiego i Jana Pawła II

Władze Suwałk ponowiły przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Gen. Z Podhorskiego i Jana Pawła II. Za pierwszym razem nie wpłynęła żadna oferta.

 

Przetarg zakłada „Przebudowę skrzyżowania ulic: Gen. Z Podhorskiego i Jana Pawła II w zakresie wykonania sygnalizacji świetlnej i dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych oraz zmiany przebiegu przejścia dla pieszych”. W miejscu tym wielokrotnie dochodziło do kolizji, a samo skrzyżowanie generalnie uważane jest za niebezpieczne. Firma która wygra przetarg będzie również miała za zadanie odtworzenie terenów zielonych i chodników po wykonaniu prac budowlanych oraz włączenie skrzyżowania ulic: Gen. Z. Podhorskiego i Jana Pawła II do istniejącego systemu monitoringu skrzyżowań opartego o kamery CCTV.

 

Pierwotnie przetarg miał zostać rozstrzygnięty 20. września, jednak w podanym terminie nie wpłynęła ani jedna oferta, w związku z tym postepowanie unieważniono. Dziś natomiast ogłoszony został drugi przetarg. Ponownie kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 517.200 zł brutto. Oferty można składać do 13. października. 

1 Komentarzy

Wystarczy przedłużyć pas rozdzielający na ul. Podhorskiego, aby nie można było skręcić w lewo w ul. JP2 i vice versa, i skrzyżowanie staje się bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz