Masa atrakcji nad Zalewem Arkadia

Wioska Eskimoska, kąpiel morsów, pokazy ratownictwa lodowego czy zimowe biegi

Wioska Eskimoska, kąpiel morsów, pokazy ratownictwa lodowego czy zimowe biegi - to i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (30.01) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.

 

Zimowa impreza pod nazwą Stacja Pogodne Suwałki po rocznej przerwie ponownie zawitała nad Zalew Arkadia, gdzie przygotowano masę atrakcji dla całych rodzin. Od południa zebrani mogli podziwiać pokazy ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, wziąć udział w morsowaniu czy też pobiec wokół zalewu Arkadia lub przespacerować z kijkami nordic walking. Mimo nie najlepszej pogody, wydarzenia po raz kolejny przyciągnęło setki osób.

- Cieszę się, że jest nas tak dużo mimo takiej sobie pogody. Organizujemy tą imprezę aby zachęcić suwalczan do wyjścia z domu, do spacerów, a także do przyłączenia się do jubileuszowego, 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił na wstępie Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Po przemówieniu prezydent wręczył Wojciechowi Fortunie pamiątkową tablicę z okazji 50-lecia zdobycia złotego medalu olimpijskiego oraz złotego medalu mistrzostw świata w konkursie skoków narciarskich XI Zimowych Igrzysk Olimpijskich Sapporo 1972.

 

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyła się Eskimoska Wioska w której można było wziąć wziąć udział w warsztatach i pokazach rzemiosła Eskimosów, posłuchać opowieści o życiu „ludzi północy”, oraz podziwiać zaprzęgi z psami. Z kolei na plaży nad Zalewem Arkadia pojawiła się strefa zimowego relaksu, a w niej sauny oraz balie z gorącą wodą. Na najmłodszych uczestników Stacji Pogodne Suwałki czekała również strefa animacji, a na tych wygłodniałych  strefa gastronomiczna. Z kolei ci, którym zrobiło się zimno,mogli ogrzać się przy ognisku.

 

2 Komentarzy

Jeszcze ktoś pomyśli, że ten wigwam to zaproszenie do przeprowadzki dla czerwonych braci z ratusza

Dodaj komentarz