Zapraszają do Alei Olimpijczyków

Pamiątkowe tablice olimpijczyków w Szelmencie

Konferencja prasowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment", dotycząca IV edycji Alei Olimpijczyków, odbyła się w piątek (11.09) w Suwałkach.

 

Po raz czwarty WOSiR Szelment zamierza uhonorować zasłużonych dla Polski sportowców poprzez odsłonięcie pamiątkowych tablic. Uroczystość z udziałem olimpijczyków odbędzie się w poniedziałek 14. września o godzinie 11.00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment". Specjalni goście wraz z fundatorami odsłonią pamiątkowe płyty oraz posadzą Dęby Pamięci, które będą symbolizować siłę polskiego sportu. Tego dnia uhonorowani zostaną Olimpijczycy reprezentujący różne pokolenia sportowców: Janusz Zarenkiewicz, Stanisław gąsienica Daniel, Kazimierz Kmiecik, Jan Domarski, Jerzy Zdzisław Kulej, Elwira Seroczyńska, Konrad Paszkiewicz, Grzegorz Skowroński, Andrzej Szarmach, Krystyna Danilczyk - Zabawska, Henryk Petrich, Janusz Fortecki, Janusz Gerard Pyciak-Peciak.

 

- Wszystkich chętnym zapraszamy do naszego ośrodka w poniedziałek od porannych godzin. Będzie można zobaczyć jak WOSiR Szelment funkcjonuje. Jesteśmy już praktycznie po sezonie letnim, ale turyści wciąż dopisują. W tym roku odsłonimy 12 płyt i jeden obelisk. Chcemy też wręczyć podziękowania członkom klubu UKS "Nawa", działającego przy WOSiR Szelment, który ma już swoje osiągnięcia. Po uroczystości wraz z olimpijczykami udamy się do Suwałk, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie Ronda Olimpijczyków Polskich - mówił Paweł Żuk, prezes WOSiR Szelment. 

 

Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo, a obecnie kustosz Ośrodka przekazał, że obelisk, który pojawi się w Alei Olimpijczyków przedstawiał będzie Janusza Forteckiego. Mowa o trenerze Fortuny pod którego okiem został on pierwszym Polakiem w historii, który został zimowym mistrzem olimpijskim. - Bardzo mi na tym zależało, żeby Janusz Fortecki miał tutaj swoje miejsce, skoro w Zakopanem na Wielkiej Krokwi nie znalazło się miejsce dla pierwszego trenera mistrza olimpijskiego i mistrza świata - powiedział Fortuna. 

Dodaj komentarz