Niedobór wody na terenie Gminy Filipów

Zakaz używania wody z wodociągu publicznego w Gminie Filipów

Zakaz używania wody z wodociągu publicznego do podlewania trawników, upraw ogrodowych i polowych czy mycia pojazdów wprowadził wójt Gminy Filipów. 

 

Tomasz Rogowski, wójt Gminy Filipów wydał zarządzenie w sprawie ograniczenia używania wody z wodociągu publicznego w związku z niedoborem wody na terenie gminy. Od poniedziałku 21. czerwca do odwołania wprowadzono zakaz używania wody z wodociągu publicznego do: - podlewania trawników, upraw ogrodowych i polowych, - mycia samochodów, ciągników, maszyn rolniczych itp., - napełniania basenów i sadzawek. 

 

Z kolei Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniewie wystosował apel do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody. - W związku z wysokimi temperaturami oraz zwiększonym poborem wody z sieci wodociągowej, apelujemy o racjonalne wykorzystywanie wody z wodociągu gminnego. Prosimy o wykorzystanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymania się od: podlewania trawników, ogródków, napełniania basenów, mycia samochodów, itp. wodą z sieci wodociągowej. Ponadnormatywny pobór wody w okresie letnim skutkuje obniżeniem ciśnienia wody lub nawet okresowym brakiem w jej dostawie dla mieszkańców naszej Gminy. Korzystajmy z wody w sposób odpowiedzialny!

1 Komentarzy

Dodaj komentarz