Małżeństwo przekazało oszustom blisko 100 tys. zł

Zostali oszukani na 100 tysięcy złotych

Małżeństwo z Augustowa myślało, że pomaga chorej córce, a naprawdę przekazało oszustom prawie 100 tysięcy złotych. 

 

Ofiarami przestępców, którzy działają metodą „na wnuczka”, „policjanta” są najczęściej osoby starsze. Sprawcy bezwzględnie wykorzystują ich dobroć i próbują wyłudzić pieniądze. Często ich łupem padają oszczędności całego życia. Opowieści, które seniorzy słyszą przez telefon mają zawsze podobny schemat, różnią się tylko przedstawianą historią.

 

Tylko we wtorek (11.08) na terenie powiatu augustowskiego przestępcy zaatakowali trzy razy. W dwóch przypadkach oszustom nie udało się, gdyż ich ofiary wykazały się czujnością i nie dały się nabrać na wymyślone historyjki. Natomiast prawie 100 tysięcy złotych straciło małżeństwo z Augustowa, które przekazało swoje oszczędności wskazanej przez sprawcę nieznajomej osobie. W ten sposób chcieli pomóc swojej chorej córce, która potrzebowała pilnie pieniędzy.  

 

Policja apeluje o ostrożność i przypominam, że przestępcy aby nas oszukać wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji.

Dodaj komentarz