Kajakowa akcja sprzątania rzeki Czarna Hańcza

Posprzątają rzekę w kajakach

Wigierski Park Narodowy zaprasza na kajakową akcję sprzątania rzeki Czarna Hańcza.
 

Celem spływu jest propagowanie walorów przyrodniczych Wigierskiego Parku Narodowego, przyjaznego dla przyrody i środowiska korzystania z wód, oraz promocja spędzania wolnego czasu na łonie natury. Akcja sprzątania odbędzie się w niedzielę 13 września na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Początek spływu o godz. 9.00 w miejscowości nStary Folwark na plaży przy Muzeum Wigier. Zakończenie spływu na polu namiotowym ,,Bindużka” o godzinie 17.00 w miejscowości Wysoki Most. Uczestnicy akcji na miejsce startu spływu przyjeżdżają we własnym zakresie.

 

Liczba uczestników biorących udział w akcji sprzątania rzeki jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (507 635 914) do dnia 10 września 2020 r. 

 

Akcja sprzątania rzeki Czarna Hańcza jest realizowana w ramach projektu „Wigierski Park Narodowy - znam, rozumiem, wspieram” (ZRYW 2017) dofinansowanego z Funduszy Europejskich oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Program oraz szczegółowy regulamin akcji dostępne są na stronie internetowej www.wigry.org.pl  oraz w Muzeum Wigier.
 


Program akcji:

  • 8.30 - 9.00 - zbiórka uczestników na plaży przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku (powitanie, rejestracja uczestników, wydawanie worków na śmieci, przydzielanie sprzętu, rozpoczęcie akcji),
  • 9.00 - rozpoczęcie spływu,
  • 15.00 - zakończenie spływu na polu namiotowym ,,Bindużka” w Wysokim Moście,
  • 15.00 - 16.00 - ognisko, ciepły posiłek, rozdanie podziękowań, zakończenie imprezy,
  • 16.00 - 17.00 - transport uczestników na miejsce startu na parking przy Muzeum Wigier. 

Dodaj komentarz