Nowa infrastruktura informatyczna w suwalskim szpitalu

Dostawa, montaż serwerów i macierzy oraz migracja danych

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zrealizował inwestycję dzięki której zminimalizował ryzyko zagrożeń takich jak przerwa pracy systemu informatycznego.

 

W związku z udzielonym wsparciem finansowym przez Zarząd Województwa Podlaskiego na inwestycje uwzględnione w budżecie województwa podlaskiego na rok 2021, suwalska placówka mogła zrealizować jedną z priorytetowych inwestycji pn. “Dostawa, montaż serwerów i macierzy oraz migracja danych z obecnie używanych serwerów/macierzy”. 

 

- W dobie cyfryzacji fundamentem każdego obiektu a tym bardziej Szpitala jest sprawna infrastruktura informatyczna. Należy zatem priorytetowo traktować unikanie takich zagrożeń jak przerwa pracy systemu informatycznego. Dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego realizacja tej inwestycji przyczyniła się do poprawy i  wzrostu bezpieczeństwa poprzez zmodernizowanie i doposażenie infrastruktury informatycznej w niezbędny sprzęt do zachowania “cyber bezpieczeństwa” - poinformowały władze szpitala w Suwałkach.

1 Komentarzy

Bardzo dobrze, że szpital dba o zasoby informatyczne ale: progray jakie obowiazuja są dla informatyków a nie dla spoleczeństwa. Proszę wziąć pod uwagę, że prazynajmniej 30 % nie ma pojęcia o informatyce, ok. 30 % potrafi posługiwać sie komputerem ale nie są w tym biegli. Wszelkie programy winne byc pisane dla społeczeńsywa a nie dla informatyków.
W suwalskim szpitalu niestety też to tak działa.

Dodaj komentarz