Akcja krwiodawstwa suwalskich policjantów

Policjanci z Suwałk w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Oddawanie krwi stało się tradycją suwalskich policjantów. W środę (20.07) po raz kolejny tłumnie stawili się w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Akcje krwiodawstwa cieszą się dużym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Także wczoraj chętnych do dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie nie zabrakło. Honorowa zbiórka krwi prowadzona była w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Suwałkach. Większość dawców, którzy podzielili się życiodajnym płynem, robi to regularnie. Nie zabrakło też osób, które zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie wakacji, kiedy bieżące stany magazynowe krwi i jej składników maleją.

 

- Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach. Zachęcamy również innych do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku - informują mundurowi.

 

Dodaj komentarz