Nowe tereny inwestycyjne w Sejnach

Dotacje na tereny inwestycyjne w Sejnach

Na wtorkowym (11.08) posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotacje na utworzenie terenów inwestycyjnych. Do Sejn i Zambrowa trafi łącznie 5,3 mln zł z funduszy europejskich.

 

Projekty Sejn (dotacja: 2,8 mln zł) i Zambrowa (dotacja: 2,4 mln zł) obejmą takie działania jak: budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie dróg wewnętrznych oraz wykonanie oświetlenia ulicznego. Tak uzbrojone tereny mają za zadanie przyciągnąć innowacyjne firmy, które skorzystają z infrastruktury tych terenów i będą prowadzić tu działalność.

 

Oba projekty to realne korzyści nie tylko dla inwestorów ale przede wszystkim dla mieszkańców. To dodatkowe wpływy z podatków, miejsca pracy dla mieszkańców, a  co za tym idzie, zmniejszenie liczby osób bezrobotnych. To również dodatkowe kontrakty dla lokalnych firm współpracujących z inwestorami. Przedsiębiorstwa, które skorzystają z przygotowanych terenów mogą liczyć na wsparcie samorządów i ich zaangażowanie, nie tylko na początkowym etapie współpracy, ale także w późniejszym okresie ich funkcjonowania.

Dodaj komentarz