Cztery medale na dobry początek tegorocznych startów

Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików w Kępnie

Pierwszy turniej w 2024 roku mają za sobą badmintoniści SKB Litpol-Malow. W miniony weekend podczas Otwartego Grand Prix Juniorów i Młodzików w Kępnie, suwalczanie zdobyli cztery medale.

W turnieju SKB reprezentowało 8 osób: Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Róża Szyperek, Jan Szeszko, Dawid Ołów, Karol Motulewicz oraz Bartosz Folejewski. Suwalczanie zakończyli weekend z 4 medalami na koncie – dwoma złotymi, jednym srebrnym oraz jednym brązowym. Pierwszy złoty medal zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej Juniorek. W finale pokonała Wiktorię Kaletkę (AZS AWF Katowice) wynikiem 21:10, 21:11, stając tym samym na najwyższym stopniu podium w tej kategorii. Drugi złoty medal dołożyła Aleksandra Wilczewska w grze podwójnej Juniorek grając w parze z Kają Ziółkowską (PlusLift UKS Nike Suchedniów). Warto zaznaczyć, żę Ola wraz z Kają na przestrzeni całego turnieju nie straciły seta.

Trzeci medal, tym razem srebrny, zdobył Jan Szeszko w grze podwójnej Juniorów, grając w parze z Igorem Skolimowskim (UKS Bursztyn Gdańsk). Po wyrównanym, trwającym godzinę meczu Janek wraz z Igorem musieli uznać wyższość pary Tomasz Koperdowski/Jakub Sidor (WKS Śląsk Badminton Wrocław) plasując się na drugim stopniu podium. Czwarty medal – brązowy dołożyła para Aleksandra Wilczewska/Jan Szeszko w grze mieszanej Juniorów. W półfinale tej konkurencji Ola z Jankiem musieli uznać wyższość pary Tomasz Kotlarski/Antonina Cybulka przegrywając nieznacznie wynikiem 16:21, 21:16. 12:21, zajmując tym samym trzecie miejsce.