1,5 mln zł trafi do suwalskich placówek medycznych

Nowa aparatura, wymiana systemu informatycznego oraz modernizacja poradni

 

Nowa aparatura, wymiana systemu informatycznego oraz modernizacja poradni - to inwestycje, które zostaną przeprowadzone w suwalskim szpitalu oraz zespole opieki paliatywnej. 

 

Zarząd województwa podlaskiego na posiedzeniu w czwartek (11.04) przyznał 1,5 miliona złotych dotacji dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach oraz Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera. 

– Te dotacje przyczynią się do poprawy jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Pacjenci będą leczeni nowoczesnym sprzętem w dużo lepszych warunkach, poprawi się również komfort pracy personelu medycznego – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za obszar zdrowia. 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach otrzyma dwie dotacje na łączną kwotę 950 tys. zł. Pierwszą z nich (437 tys. zł) wykorzysta na zakup sprzętu i aparatury medycznej, m.in.: lampy do terapii światłem, respiratorów przenośnych, koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów, ciśnieniomierzy, inhalatorów tlenu, wózków inwalidzkich czy łóżek wielofunkcyjnych. Drugą dotację (513 tys. zł) przeznaczy na modernizację i rozbudowę szpitalnego systemu informatycznego. Wymiana obecnego na nowoczesny, łatwiejszy w obsłudze i bardziej bezpieczny umożliwi m.in. kompleksowe zarządzanie dokumentacją medyczną i procesem leczenia pacjentów. Placówka dysponuje 50 łóżkami. W ub.r. z jej opieki skorzystało blisko 180 pacjentów.

 

Z kolei Szpital  Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma dofinansowanie w wys. prawie 580 tys. zł na modernizację i doposażenie poradni otolaryngologicznej i foniatrycznej. Zostaną tam wyremontowane gabinety zabiegowe, lekarskie, pokój kontroli słuchu i pokój ciszy. Będzie także kupiony sprzęt i wyposażenie medyczne, w tym: tympanometr, audiometr, inhalator, otoskop, stół zabiegowy, kozetki i fotel zabiegowy.

2 Komentarzy

Dodaj komentarz