Straż Miejska apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo

Straż Miejska Suwałki, Zabezpieczenie domu przed włamaniami

Straż Miejska apeluje, aby w czasie wakacji odpowiednio zabezpieczyć swoje domy i mieszkania przed włamaniami podczas swojej nieobecności.

 

W czasie dłuższej nieobecności w domu lub mieszkaniu warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek i stwarzał pozory obecności domowników. Nie należy również w domu pozostawiać pieniędzy i kosztowności. Wartościowe przedmioty na czas wyjazdu można zdeponować u kogoś z bliskiej rodziny. Warto również zastanowić się nad zakupem urządzeń alarmowych i rozważyć ich instalację w mieszkaniach czy domach. Wszelkie zabezpieczenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.


Osoby prywatne, a także spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe decydują się też na instalację monitoringów wizyjnych. Monitoring także podnosi bezpieczeństwo w naszym otoczeniu. Część osób wakacje spędzi w Suwałkach. Gdy rodzice udadzą się do pracy, ich pociechy mogą zostać same w domu. Należy zorganizować im opiekę osób dorosłych. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba uczulić swoje dzieci, aby nie otwierały domów czy mieszkań obcym osobom.


Okres wakacji to czas, kiedy młodzież sięga po alkohol i papierosy. Straż Miejska przypomina, że sprzedaż alkoholu oraz papierosów zwykłych i elektronicznych osobom poniżej 18 roku życia jest zabroniona. Gdy już będziemy w miejscu spędzania urlopu zachowajmy rozwagę. Należy uważać i zachować szczególne środki ostrożności czy to nad wodą czy w górach. Cały czas trwa również stan epidemii koronawirusa COVID-19 i tez należy stosować się do wytycznych sanitarnych. Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Suwałkach to 986.

Dodaj komentarz