Skutki czwartkowej ulewy

Skutki czwartkowej ulewy

 

W czwartek (9.06) burza, która przeszła nad Suwałkami zalała i zniszczyła wiele miejsc i obiektów.

 

Zalane domy, Zniszczony kolektor i nasyp w rejonie tunelu pod torami na ul. 100-lecia Niepodległości to skutki 2-godzinnej ulewy. W suwalskim ratuszu odbyło  spotkanie z odpowiedzialnymi służbami by poznać aktualną sytuację.

 

- Opad był tak duży, że zbiornik retencyjny przy ul. Krakowskiej o pojemności prawie 4,5 tysiąca m3 napełnił się wodą w niecałą godzinę – poinformował Prezes PWIK, Leszek Andrulewicz - poziom wody w rzece był na tyle wysoki, że była ona na równi z kanałami burzowymi, które nie mogły z tego powodu odprowadzać wody z ulic

 

- Straż Pożarna wyjechała do 77 interwencji z czego aż 73 dotyczyły Miasta Suwałki. Były to głównie zalania ulic ale też niebezpieczna sytuacja pod tunelem gdzie ugrzęzło jedno auto. – mówił bryg. mgr inż. Arkadiusz Buchowski, Komendant Miejski PSP w Suwałkach.

 

- W rejonie tunelu ciśnienie wody uniosło pokrywę kolektora, a następnie rozmyło nasyp w tym miejscu – powiedział Tomasz Drejer, Dyrektor ZDIZ.

 

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz podziękował strażakom i pracownikom miejskich instytucji za szybką reakcję i zadeklarował, że wszyscy poszkodowani w wyniku ulewy otrzymają wsparcie ze spółek miejskich.

 

1 Komentarzy

Mieszkaniec

13/06/2022

Pwik pamiętajcie o śluzie na wysokości soku. 

Dodaj komentarz