"Polska znowu jest na dziejowym zakręcie"

Cykl spotkań Prawa i Sprawiedliwości dotyczący aktualnej sytuacji w Polsce

 

O aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce oraz zbliżających się wyborach samorządowych rozmawiali w niedzielę (04.02) w Suwałkach posłowie Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk i Jarosław Zieliński. 

 

Cykl spotkań dotyczący aktualnej sytuacji w Polsce organizują w całym kraju członkowie klubu Prawo i Sprawiedliwość. Chcą rozmawiać z mieszkańcami o zmianach, jakie dokonały się po przejęciu władzy 13. grudnia oraz o zbliżających się wyborach samorządowych. W niedzielę, jedno z takich spotkań odbyło się w Suwałkach. Z mieszkańcami spotkali się poseł Jarosław Zieliński oraz Zbigniew Kuźmiuk, były poseł do Parlamentu Europejskiego i obecny poseł na Sejm RP. 

- Po przejęciu władzy przez Koalicję Donalda Tuska w Polsce dzieje się źle i to bardzo źle. Łamane jest prawo, siłowo wchodzą silnie ludzie, o których mówił Donald Tusk, do publicznych instytucji, do mediów publicznych, do prokuratury. Jest zapowiedź bezprawnych pacyfikacji innych instytucji państwowych. Mamy do czynienia z sytuacją wielkiego zagrożenia wewnętrznego, a to się nakłada na zagrożenie zewnętrzne, które już przecież istniało wcześniej, zwłaszcza jeżeli chodzi o wojnę blisko Polskich granic na Ukrainie, wojnę hybrydową na granicy polsko-białoruskiej. Do tego dochodził zagrożenie ograniczaniem suwerenności Polski i innych krajów ze strony Unii Europejskiej. To wszystko razem powoduje, że mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną. Można bez żadnej przesady powiedzieć, że Polska znowu jest na dziejowym zakręcie i trzeba temu zaradzić. Trzeba o tym rozmawiać z Polakami w sposób otwarty, szczery i pełen troski o Polskę i jej przyszłość. Drugim aspektem tych spotkań są zbliżające się wybory samorządowe. Chcemy więc też rozmawiać o mobilizacji naszych środowisk związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Te wybory też będą miały znaczenie jeżeli chodzi o przyszłość Polski w tym wymiarze regionalnym, ale wszystko to co dzieje się w miastach, powiatach i gminach, składają się na znacznie większą całość - mówił Jarosław Zieliński.

Zbigniew Kuźmiuk przyznawał, że tego typu spotkania w mniejszych miejscowościach są potrzebne. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o działaniach Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich lat, skupiających się na inwestowaniu w mniejsze samorządy. 

- Przede wszystkim są to spotkania, które mają dostarczyć wiedzę z pierwszej ręki. Po zamachu na media publiczne jest ogromny kłopot z dostępem do rzetelnej informacji na temat działań tego rządu. Dlatego w pierwszej kolejności to spotkanie ma charakter informacyjny. W drugiej, jest to spotkanie otwarte i rozmowa o przyszłości Polski. My problemy Polski lokalnej dokładnie rozpoznaliśmy i była ona dla nas w ostatnich czterech latach niezwykle ważna, czego daliśmy bardzo mocny wyraz. Do samorządów przez ostatnie cztery lata trafiło blisko sto miliardów i to środków tylko i wyłącznie na inwestycje. Te pieniądze trafiały do wszystkich samorządów. Ostatnie programy miały taki charakter, że każda gmina, jeżeli tylko złożyła wniosek, mogła z tych środków skorzystać. Co więcej, te programy miał znacznie większe zainteresowanie niż środki Unii Europejskiej, ponieważ ich cechą charakterystyczną było to, że finansowanie budżetowe sięgało często 95%, a w przypadku gmin popegeerowskich 98%. Środki Unijne mają ten charakter, że przynajmniej 50% to muszą być środki własne samorządu. Mniejszych miast na to nie stać, dlatego małe samorządy rzadko z nich korzystają. My na te samorządy postawiliśmy i to wyraźnie widać.  

16 Komentarzy

Anonymous

05/02/2024

Dobra Zmiana wzburzyła Niemcy żądaniem reparacji wojennych i planami budowy CPK. A Niemcy mają rozbudowaną siatkę swoich wpływów w Polsce. Sponsorują aż 37 NGO-sów w Polsce. Taki konsulat we Wrocławiu ma aż 800 etatów. Więc Niemcy, którzy prowadzą od paru dekad samobójczą politykę Energiewende, czyli zamianę 19 elektrowni atomowych na ruski gaz, wolą rozbić gospodarkę Polski, a nie wzmacniać swoją. Dlatego w 2022 roku znowu przysłali swojego namiestnika, aby robił w Polsce "ordnung".

alonzo mordziaty

05/02/2024

Szczęśliwy albowiem jestem, że kwiat zatroskanego poselstwa podlaskiego spotkał się z kwieciem równie zatroskanej inteligencji podlaskiej, by ojczyznę chronić przed wilkami w skórę owczą poprzebieranymi. Cały naród bije wam pokłony za tę waszą 8-letnią troskę, prawość i sprawiedliwość, skromność, mądrość, kompetencje, uczciwość, poszanowanie suwerena. Na pohybel wszystkim innym! Bravo, bravissimo, tylko tak dalej! :)))))))))))))))

suwenir

05/02/2024

Przyszli bo mieli garnki sprzedawać tanio, a niektórzy to i za darmo by dostali. Przyszli, a tu kicha. Garnków ni ma, tylko Zieliniak z jakimś takim mu podobnym gadali od rzeczy.

Adrian

05/02/2024

Jak żyć bez auta z kierowcą, bez cięcia wstęg, bez wizyt w straży pożarnej, bez policjantów na skinienie, bez oklasków, bez zaproszeń.
Kto to widział samemu do sklepu chodzić ?

Nie wiem czy jest wymierający, ale na pewno jest w wieku emerytalnym. 67 urodziny obchodzi 22 kwietnia. Podobnie jak Wałęsa nie chce, ale musi. Niedługo będzie chcem, ale nie mogiem.

Gość

05/02/2024

a było tak fajnie, konfetti zrzucili z śmigłowca, lonty armatnie pozwalali odpalać, pląsy hawajskie, dywany rozściełane na trawie, parasole trzymane nad głową, mundurowi salutujący na trasie przejazdu, migające koguty, całodobowe pilnowanie hacjendy, limuzyny z ochroniarzami i te kartacze! Rzeczywiście dziejowy zakręt. Panie jak żyć?

Miało być 100 konkretów na 100 dni. Jest siłowe przejęcie polskich mediów, wartych wiele miliardów. Jest siłowe przejęcie prokuratury krajowej. Jest uwięzienie czynnych polityków chronionych przez immunitet poselski przez policję i służbę więzienną. No i jest już ponad 120 ministrów w rządzie koalicji 13 grudnia.

 

Będzie duda musiał ich jeszcze kilka razy ułaskawiać!  A na 100 dni będzie 100 wyroków.  Obajtki, sasiny, pinokio, czarnki, garnki,  gliniaki, i cały drób wszelaki trafi tam gdzie ich miejsce.

Widzę jakąś zaciekłość w twoim poście. Ile garowałeś za niewinność? Czy to na pewno to PiS ciebie wsadził, a może jednak PO ? PO wsadzał za batonika, a teraz wypuszcza baronów, którzy przyjęli milionowe łapówki

pewnie to potrwa, ale młodzi przejżą na oczy. Pigułka po i brak obowiązku prac domowych nie zastąpi dbałości o rozwoju i suwerenność państwa. Młodzież ma to do siebie że rzadko kieruje się rozsądkiem a raczej emocjami, nie wyciąga wniosków z historii i analizuje rzeczywistość na podstawie memów i treści znalezionych na tiktoku i twiterze. Lewactwo o tym doskonale wie i wykorzystuje to doskonale do manipulowania młodymi umysłami. Propozycja obniżenia wieku wyborczego do 16 lat wpisuje się w to idealnie. Manipulowanie młodym niedoświadczonym umysłem jest bardzo proste. Jak łatwo wpływać na umysły młodych pokazuje wzrost poparcia dla trzeciej drogi. Przecież to nie jest żadna nowa jakość, tylko wytwór polityczny mający omamić młodych i dać nieograniczoną władzę Tuskowi i postkomunistom, co też się stało. Historia oczywiście oceni kto miał rację, jednak zapewne znów okaże się że polak mądry po szkodzie.  

Dodaj komentarz