Konwencja wyborcza Komitetu Trzecia Droga

Lista kandydatów do Sejmiku KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

 

Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi, czyli Koalicyjnego Komitetu Wyborczego PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni , odbyła się w sobotę (02.03) w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.

 

Spotkanie miało na celu oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej oraz zaprezentowanie kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego (kandydaci z okręgu 2, czyli Suwałk, Sejn, Augustowa, Sokółki i Moniek), rady powiatu suwalskiego z wszystkich czterech okręgów oraz kandydatów na wójtów w niektórych gminach. Jak mówił podczas spotkania Cezary Cieślukowski, numer 1 na liście do sejmiku województwa podlaskiego, program wyborczy skoncentrowany jest na rozwiązywania problemów dotyczących powiatu suwalskiego, a w przypadku sejmiku całego województwa podlaskiego. Hasłem przewodnim jest bezpieczeństwo - bezpieczni mieszkańcy, bezpieczne granice, bezpieczeństwo żywnościowe, energetyczne i zdrowotne.

- W ramach naszego programu będziemy promować rozwiązania związane z tanim prądem, z efektownością energetyczną, z czystym klimatem. Będziemy promować rozwiązania, które będą służyły podniesieniu opłacalności produkcji rolnej i żywności w naszym regionie. Dostępności komunikacyjnej - chodzi tutaj o restrukturyzację PKS Nova i danie jej szansy na rozwój. Będziemy promować działania związane z budową infrastruktury, która przez ostatnie lata na tym poziomie wojewódzkim, szczególnie na Suwalszczyźnie, została szczególnie zaniedbana, mówię tu m.in. o drodze Suwałki - Filipów - granica województwa. Chcemy też wspierać przedsiębiorców, w szczególności na rozwój firm, na działania innowacyjne, na działania związane z zastosowaniem cyfryzacji i nowoczesnych technologii. Będziemy również promować powszechny i równy dostęp do kultury, ponieważ dzisiaj ta kultura wojewódzka skoncentrowana jest na Białymstoku i okolicach. Uważamy, że takie samo prawo do korzystania z kultury wysokiej mają mieszkańcy gmin i powiatów suwalskiego, augustowskiego, czy sejneńskiego. tych zadań postawiliśmy sobie bardzo dużo. Są bardzo ambitne, ale liczymy, że wygramy te wybory i będziemy mogli w ścisłej współpracy z rządem realizować nasz program.

W konwencji wyborczej uczestniczył Stefan Krajewski, prezes zarządu wojewódzkiego PSL i wiceminister rolnictwa, który podkreślał, że Trzecia Droga stawia na silny samorząd. Samorząd to samostanowienie o sobie - dodał.

- Nie może być mowy o samorządzie bez dialogu i rozmowy. To lokalni działacze i samorządowcy najlepiej wiedzą jakie inwestycje realizować w pierwszej kolejności, o co wnioskować. A rząd powinien wspierać, pomagać, ale nie decydować centralnie z Warszawy co ma być w pierwszej kolejności zrobione. Ten dialog społeczny jest bardzo potrzebny. Rozmowy z mieszkańcami i spotkania w terenie dają dużą wiedzę, wiele informacji, które można wykorzystać przygotowując kolejne programy pomocowe, czy wykorzystaniu teraz chociażby środków z KPO, po to, żeby realizować te inwestycje, które też później przynoszą dla samorządów dochód, dają możliwość dalszego rozwoju, dają miejsca pracy.

Lista kandydatów do Sejmiku KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI. Okręg 2.

  • Cezary Cieślukowski, Oktawian Pierożyński, Agnieszka Szczygielska, Halina Karpowicz, Bogdan Dyjuk, Dariusz Łosiewicz, Zdzisław Dąbrowski, Wojciech Pająk, Karolina Ryszkiewicz i Barbara Koronkiewicz.

 

Do Rady Powiatu Suwalskiego z Gminy Suwałki startują Tadeusz Chołko, Katarzyna Grygieńć, Małgorzata Dojnikowska, Robert Szczęsny i Bartosz Socik. Z gmin Bakałarzewo, Filipów i Raczki: Piotr Sidorowicz, Justyna Drażba, Nikola Konikowska, Stefan Biłda, Marcin Górny, Andrzej Czuper, Beata Oberman i Marcin Halicki. Jeleniewo i Szypliszki: Sławomir Bielski, Aleksandra Tomczyk Dojss, Jan Burzyński, Jolanta Olejniczak-Krzyżewska, Ignacy Jasionowski. Przerośl, Rutka-Tartak, Wiżajny: Sławomir Renkiewicz, Bożena Bacewicz, Danuta Majewska, Janusz Głosek, Marcin Myszkowski. O stanowisko wójta w Filipowie zabiega Sylwester Koncewicz, a w Rutce-Tartak Tadeusz Protasiewicz. Mariusz Dąbrowski w Jeleniewie i Anna Paciorko - Gawryłowicz w Raczkach.

 

11 Komentarzy

ciekawe co on tam robi? A w zasadzie nic dziwnego, gdzie on już nie był. Aby bliżej koryta.

Robert Dzczęsny

02/03/2024

Dodane przez Oko w odpowiedzi na

Nie ważne jak, ważne że o tobie mówią. A gdzie będziesz cze? Ty tego nie wiesz… pozdrawiam wszytkich nerwowych źle życzących a obecnych dzisiaj 

Kto co lubi. Mnie baron z Suwałk nie leży, a nie ma wyboru bo będzie do powiatu PIS lub PSL więc ja zagłosuje na któregoś z tych ludzi tu przedstawionych. 

Te same twarzyczki od lat widywane w tej samej kolejce po władzę... Jakie to smutne - wyście już byli, wyście się opatrzyli. Gdzie was dotąd jeszcze nie było, niezniszczalni, niezatapialni? Odechciewa mi się tej Trzeciej drogi, jak na was patrzę. 

Za to w PISe co wybory te same twarze? No gratuluję pomysłu 

Fafik

03/03/2024

Dodane przez Wybory w odpowiedzi na

W komentarzu była mowa WYŁĄCZNIE o Trzeciej Drodze.

Na temat PIS-u szkoda czasu na wypowiedź. Skończył się ośmioletni koszmar i jedynie to się liczy. Capito?

Wybiry

03/03/2024

Dodane przez Fafik w odpowiedzi na

No mam nadzieję że to koniec Pisu i jego nadętego barona który nie szanował swoich wyborców 

jak myślisz dlaczego tu są odpadki z innych partii? W tym z PIS? Przyszli by tu jak by im tam było źle albo ich szanowali? Widać było inaczej.... a PIS? Kto tam teraz startuje? Dziadkowski? -był w PSL, Kleszczewski? Kiedyś mało kto pamięta ale podobno PO. Chlebus? wszytko co możliwe obleciał- PSL , SLD nawet.. a teraz w PISie? wiec popatrz i nie krytykuj... mam dalej wymieniać? Z obu stron to samo..... ale jak chcesz to możęmy to sobie wywlekać tylko po co?

Dodaj komentarz